Srebrny medal sztafety męskiej podczas MP

W pierwszym dniu PZLA Mistrzostw Polski w Sztafetach i Wielobojach 2018, sztafeta męska KU AZS UMCS Lublin 4x400 metrów zajęła drugie miejsce. Zawody odbywają się w Suwałkach.

Drużyna w składzie: Cezary Mirosław, Maciej Hołub, Michał Jabrzyński i Andrzej Jaros przybiegła do mety z czasem 3:09.56 sekundy. To nowy rekord okręgu, a zarazem najlepszy wynik w historii klubu. Dwa tygodnie wcześniej sztafeta wystartowała w Akademickich Mistrzostwach Polski w nieco innym składzie. Tam zdobyła złoty medal, ale czas był gorszy (3:14.21 sekundy). Wtedy nie wystartował Andrzej Jaros, który brał udział w dwóch innych konkurencjach oraz mający kłopoty ze zdrowiem Maciej Hołub. Trener Marek Jaros zdecydował się jednak postawić na Maciej Hołuba w Suwałkach. Mimo brau treningu w ostatnich dwóch tygodniach, zawodnik pobiegł na drugiej zmianie. Ta decyzja, choć ryzykowna się opłaciła.

- Wystartowaliśmy najlepszym optymalnie składem. Wiedzieliśmy, że będziemy walczyć o medal. Nie do końca pewna była jednak forma Macieja Hołuba, bo miał dwa tygodnie przerwy od treningów. Trener go wystawił, a ten spisał się bardzo dobrze. Sprzyjały nam też warunki pogodowe. Były rewelacyjne. Liczyliśmy na wynik poniżej 3:11.00 sekundy, a pobiegliśmy 3:09.56 sekundy. Każdy z nas dał z siebie wszystko, dzięki czemu wywalczyliśmy srebrny medal. Jesteśmy bardzo zadowoleni - powiedział zawodnik KU AZS UMCS Lublin, Andrzej Jaros.

Zwyciężyła drużyna WKS Śląsk Wrocław (3:07.39 sekundy). Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy RLTL ZTE Radom (3:10.48 sekundy).