Lublin 700 lat Lublina UMCS
Przed akademikami starcie z liderem

Przed akademikami starcie z liderem

Już 3 lutego o godzinie 20:30 w hali Globus, szczypiorniści AZS UMCS Lublin podejmą lidera tabeli CKS Jurand KANOiL Ciechanów w meczu jedenastej kolejki rozgrywek 2. Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn. Będzie to druga batalia akademików o punkty w 2018 roku.

 

Spotkanie obu ekip zapowiada się niezwykle emocjonująco. Walkę o wygraną stoczą drużyny plasujące się na dwóch pierwszych miejscach w tabeli Grupy 3. Mecz rundy jesiennej pomiędzy AZS-em a Jurandem zakończył się wygraną rywali (33-29).

Najbliższy przeciwnik zielono-białych obecny rok rozpoczął od wygranej u siebie z KS Warszawianką (31-22). Najwięcej goli w tym starciu na swoim koncie zapisał Patryk Dębiec. Zawodnik Juranda aż dziesięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców tym pojedynku. Do wyniku sześć trafień dołożył Patryk Ruszkowski i to właśnie ta dwójka wydaje się być mocnym punktem zespołu z Ciechanowa. Jurand bez wątpienia będzie chciał umocnić się na fotelu lidera rozgrywek 2. Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn. Aktualnie zespół z Ciechanowa z dorobkiem 25 punktów ma cztery oczka przewagi nad akademikami z Lublina, którzy zgromadzili ich 21.

Podopieczni trenera Patryka Maliszewskiego z pewnością powalczą jednak o zwycięstwo przed własną publicznością, zwłaszcza po ostatniej przegranej w Konstantynowie Łódzkim, gdzie ulegli 24-20. Była to druga porażka z rzędu na parkietach ligowych. Zeszły rok akademicy bowiem zakończyli przegraną w Radzyminie 30-24. Ostatnie wyniki nie napawają optymizmem przed pojedynkiem z jak na razie najlepszą drużyną Grupy 3. Na korzyść drużyny z Lublina może przemawiać atut własnej hali. To ona może pomóc w przełamaniu się. W pięciu dotychczasowych starciach obecnego sezonu u siebie, drużyna trenera Maliszewskiego odniosła komplet zwycięstw.

Czy i tym razem ta seria zwycięstw przed własną publicznością zostanie podtrzymana i druga w tabeli ekipa z Lubelszczyzny odrobi straty do liderującego Ciechanowa? Odpowiedź na to pytanie już w sobotę 3 lutego o 20:30 w Hali Globus.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Paulina Ziemiańska

Wspierają Nas