Lublin 700 lat Lublina UMCS
GKS Tychy najbliższym rywalem akademików

GKS Tychy najbliższym rywalem akademików

Futsaliści AZS UMCS w niedzielę staną przed trudnym zadaniem. Do Lublina przyjeżdża lider. Początek meczu 1. Ligi Futsalu między Dzikami a GKS-em Tychy o godzinie 17:00 w hali Globus.

 

Najbliższy rywal zielono-białych to lider tabeli Grupy Południowej. Zawodnicy ze Śląska w ośmiu dotychczasowych kolejkach uzbierali 19 oczek. GKS ma jeden punkt przewagi nad trzema drużynami: Gwiazdą Ruda Śląska, KS Polkowice oraz GSF-em Gliwice. To właśnie z tymi ostatnimi tyszanie przegrali jak dotąd jedyny mecz w sezonie. W Gliwicach ulegli 1-8. Bilans Tych to 6-1-1. GKS jest drugą najskuteczniejszą drużyną w lidze. Zielono-czarni zdobyli 38 bramek. Jednak oprócz strzelania, zespół ze Śląska również traci stosunkowo dużo goli (26). Najlepszymi strzelcami ekipy są Paweł Lisiński oraz Grzegorz Migdał, którzy siedmiokrotnie pokonywali bramkarzy rywali.

Akademicy z pewnością będą chcieli odbić sobie ubiegłotygodniową porażkę w Gliwicach (1-9). To jednak nie będzie łatwe, nie tylko ze względu na potencjał najbliższych przeciwników. W niedzielę lublinianie będą musieli sobie radzić bez kluczowej postaci zespołu, najlepszego strzelca – Grzegorza Fularskiego, który nabawił się kontuzji w ostatnim meczu. Dopiero pod koniec tygodnia okaże się, jak długa czeka go absencja. W podobnej sytuacji znalazł się Michał Ostrowski, który także szybko nie zagra z powodu zerwania więzadła mięśnia dwugłowego. Trener Artur Gadzicki ma zatem spore problemy kadrowe. Aktualnie Dziki są na siódmym miejscu w tabeli. Każdy punkt zdobyty w starciu z liderem może być ważny. Jednak jak dobrze wiemy, akademicy zawsze grają o pełną pulę. Szczególnie na własnym terenie.

Początek starcia z Tychami w niedzielę (25 listopada) o godzinie 17:00 w hali Globus.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas