Szczypiornistki żegnają się z Pucharem Polski

Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin uległy przed własną publicznością w 1/8 Pucharu Polski ekstarligowemu EKS Start Elbląg 14-31. Przewaga rywalek była widoczna od początku spotkania.

Po pięciu minutach rywalki z Elbląga wygrywały już 3-0. Niemoc strzelecką gospodyń przełamała dopiero Anna Rossa (1-3). Szybko odpowiedziała Hanna Yaschuk (1-4). Niedługo później było już 1-7. Dzięki dwóm trafieniom Patrycji Szyszkowskiej straty miejscowych nieco zmalały (3-7). Było to jednak tylko chwilowe. Faworyzowany Start ponownie odskoczył. Po serii sześciu trafień z rzędu w końcówce meczu, rywalki prowadziły 14-3. Ostatecznie na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 14-5 na korzyść Elbląga.

Druga odsłona również toczyła się pod dyktando przyjezdnych. W 35. minucie spotkania na tablicy wyników widniał wynik 6-19. Akademiczkom trudno było sobie stworzać dogodne sytuacje rzutowe, przy dobrej defensywie przeciwniczek. Ekstraligowy Elbląg pewnie zmierzał po awans do 1/4 finału rozgrywek PP. Na kwadrans przed syreną końcową EKS Start prowadził w Lublinie 23-7. Mecz zakończył się wygraną Elbląga w stosunku 31-14.

- Przed meczem założyłyśmy sobie walkę. Cała drużyna się starała. Na pewno nie spodziewałyśmy się takiej wysokiej różnicy bramkowej. Miałyśmy jednak słaby dzień. Było dużo błędów, niska skuteczność. Wydaje mi się, że gdybyśmy zagrały na normalnym poziomie to wynik byłby na pewno trochę inny – skomentowała na gorąco bramkarka MKS AZS UMCS Lublin, Monika Nóżka

MKS AZS UMCS Lublin – EKS Start Elbląg 14-31 (5-14)

MKS AZS UMCS Lublin: Monika Nóżka, Anna Bańka (2), Agnieszka Blaszka, Agnieszka Ziętek, Dorota Adamczyk, Magdalena Markowicz (2), Katarzyna Gruszecka, Katarzyna Suszek (2), Patrycja Szyszkowska (5), Anna Rossa (1), Angelika Wojdyło, Jagoda Lasek, Karolina Dąbała, Aleksandra Szempruch (2).

EKS Start Elbląg: Aleksandra Bałdyga, Magda Balsam (6), Barbara Choromańska (4), Justyna Świerczek (4), Joanna Waga (2), Aleksandra Jędrzejczyk (1), Julia Wtulich (2), Wiloeta Pająk, Tatjana Trbovic, Joanna Gadzina (2), Patrycja Świrżewska (6), Paulina Uścinowicz, Hanna Yaschuk (4).