X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Startuje Puchar Polski

Startuje Puchar Polski

Już w środę szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin zainaugurują udział w Pucharze Polskie. Zadanie nie będzie łatwe, bo w 1/16 finału akademiczki podejmą SPR JKS Jarosław.

 

Zespoły grają ze sobą wyjątkowo często. Występują w jednej grupie ligowej. Oprócz tego trafiają na siebie w rozgrywkach Pucharu Polski. W zeszłej edycji również zmierzyły się ze sobą na tym samym etapie zmagań. Wtedy do kolejnej fazy awansowały szczypiornistki z Koziego Grodu, które wygrały 26-25.

Rywalki to aktualny lider 1. Ligi Piłki Ręcznej (Grupa B). Na jedenaście dotychczasowych spotkań jarosławianki wygrały aż dziesięć. To musi robić wrażenie. Jednak ich jedyna porażka na początku listopada miała miejsce właśnie z akademiczkami z Lublina. Wtedy w hali Globus zielono-białe pokonały SPR 26-20. Najbardziej bramkostrzelną zawodniczką w zespole z Podkarpacia jest Alona Shupyk, która jest jednocześnie współliderką klasyfikacji strzelców (99).

MKS po lekkiej zadyszce, która skutkowała trzema przegranymi z kolei. w miniony weekend się przełamał. Akademiczki wygrały u siebie z innym zespołem z Jarosławia – TS MKS SAN 30-22. Zielono-białe kończą pierwszą rundę w połowie tabeli. Puchar rządzi się jednak swoimi prawami. Z pewnością zawodniczki AZS-u mają w głowach listopadowe zwycięstwo nad SPR-em, co może działać na ich korzyść. Czeka nas ciekawe starcie.

Początek meczu MKS AZS UMCS Lublin – SPR JKS Jarosław w środę (19 grudnia) o godzinie 18:30 w hali Globus.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas