Spektakularny sukces naszych pływaków!

W czasie XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich - MAZOWSZE 2017 reprezentacja AZS UMCS Lublin zdobyła aż 23 medale i wyprzedziła drugą w klasyfikacji ekipę UKS G - 8 Bielany aż o 11 krążków.

8 złotych, 10 srebrnych i 5 brązowych, łącznie 23 medale. Z takim dorobkiem z OOM wrócą przedstawiciele KU AZS UMCS Lublin! Fenomenalna postawa naszych pływaków nie pozostaje bez echa. Julia Adamczyk, która aż 8-krotnie stawała na najwyższym stopniu podium została nawet okrzyknięta mianem nowej Otylii Jędrzejczak. Jednak nie tylko Julka pokazała się z dobrej strony. Cała reprezentacja zasługuje na ogromne słowa pochwały. Wynik jaki uzyskała podczas OOM nie zdarza się często. Wiktoria Samuła zdobyła 6 medali, w tym jeden złoty. Również 6 w tym 2 złote wywalczyła Kamila Andrzejewska. 5 medali wywalczyła Ewa Osiniak, a 4 razy na podium stawała Wiktoria Czarnecka. Wyróżniającą postacią w naszej ekipie był też Kamil Bryła, który 2-krotnie kończył swoje starty finałowe na 2 miejscach. 2 medale zdobyła Karolina Smyłek. Weronika Żmuda i Olimpia prochownik przywiozły po jednym krążku.

- Jak mam to skomentować? Chyba brakuje przymiotników, żeby to wszystko wyrazić. Wszyscy pływali bardzo dobrze. Już na ostatnich zawodach w Chorwacji było bardzo obiecująco, tu było jeszcze lepiej, naprawdę ciężko o taki wynik, dlatego należy o tym mówić. Sam byłem w szoku. Wszyscy przecierali oczy ze zdziwienia. Ciężko będzie to kiedykolwiek powtórzyć, jednak mam nadzieję, że nam się uda. To, co widzieliśmy na OOM jest efektem wieloletniej pracy. Widać, że program, który prowadzimy w AZS-ie i SMS-ie przynosi świetne rezultaty - mówi trener Piotr Kasperek.

Olimpiada rozpoczęła się 23 czerwca i potrwa do 20 sierpnia bieżącego roku. Zawody rozgrywane są w 19. konkurencjach. Udział w nich ma wziąć łącznie 4243 zawodników i zawodniczek. Gospodarzem zawodów już po raz piąty jest Mazowsze. Pływacy rywalizowali w dniach 21-23 lipca.

Serdeczne gratulacje dla sztabu szkoleniowego oraz wszystkich naszych reprezentantów. Oby przyszłość była równie obfita w takie sukcesy.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (lista medalistów w pływaniu AZS UMCS ):

50 m stylem klasycznym - 3 miejsce Wiktoria Samuła (33:04)

100 m stylem grzbietowym - 2 miejsce Kamil Bryła  (56:62)

100 m stylem klasycznym - 2 miejsce Wiktoria Samuła (1:10.79)

100 m stylem motylkowym - 2 miejsce Wiktoria Czarnecka (1:03:12)

200 m stylem dowolnym - 3 miejsce Kamila Andrzejewska (2:06.38)

200 m stylem grzbietowym - 3 miejsce Karolina Smyłek (2:20.26)

200 m stylem klasycznym - 2 miejsce Wiktoria Samuła (2:33.66)

200 m stylem grzbietowym - 2 miejsce Kamil Bryła (2:02.35)

200 m stylem motylkowym - 1 miejsce Julia Adamczyk (2:19.35)

200 m stylem zmiennym - 1 miejsce Julia Adamczyk (2:20.36)

200 m stylem zmiennym - 2 miejsce Wiktoria Samuła (2:20.46)

400 m stylem dowolnym - 1 miejsce Julia Adamczyk (4:22.71)

400 m stylem dowolnym - 2 miejsce Ewa Osiniak (4:26.62)

400 m stylem dowolnym - 3 miejsce Kamila Andrzejewska (4:27.42)

400 m stylem zmiennym - 1 miejsce Julia Adamczyk (4:54.80)

400 m stylem zmiennym - 2 miejsce Wiktoria Samuła (4:58.39)

800 m stylem dowolnym - 1 miejsce Julia Adamczyk (9:01.27)

800 m stylem dowolnym - 2 miejsce Kamila Andrzejewska (9:15.69)

800 m stylem dowolnym - 3 miejsce Ewa Osiniak (9:16.57)

4x100 m stylem dowolnym - 1 miejsce (Wiktoria Czarnecka, Julia Adamczyk, Kamila Andrzejewska, Ewa Osiniak) (3:56.12)

4x100 m stylem zmiennym - 1 miejsce (Julia Adamczyk, Wiktoria Samuła, Wiktoria Czarnecka, Olimpia Prochownik)

4x100 m stylem zmiennym - 2 miejsce (Karolina Smyłek, Weronika Żmuda, Kamila Andrzejewska, Ewa Osiniak)