Lublin 700 lat Lublina UMCS
Świetne otwarcie sezonu. Sofia Ennaoui z minimami na MŚ i IO!

Świetne otwarcie sezonu. Sofia Ennaoui z minimami na MŚ i IO!

Zawodniczka AZS UMCS Lublin ‒ Sofia Ennaoui rozpoczęła starty w sezonie letnim od występu w Diamentowej Lidze w Londynie. W biegu na 1500 metrów zajęła 12. miejsce. Jednak jej czas jest wypełnieniem minimum na Mistrzostwa Świata w Doha oraz Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

 

Dla Ennaoui był to pierwszy występ po okresie przygotowawczym. Ostatnie tygodnie zawodniczka spędziła na obozie w Maroko, po którym czuła się bardzo dobrze. Start w Londynie potwierdził dobrą dyspozycję reprezentantki AZS UMCS Lublin. Do mety dobiegła z czasem 4:04.06. Dało jej to 12. miejsce. Jednak bieg był bardzo szybki. Taki wynik dwa lata temu podczas Mistrzostw Europy dałby 4. miejsce. Z Anglii Ennaoui wraca za to z minimum na jesienne Mistrzostwa Świata oraz przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie. 

- Pieknie! Minimum na MŚ i IO w pierwszym starcie. Najszybsze otwarcie sezonu w życiu! Mogę w spokoju przygotowywać się do dalszej części sezonu. ‒ napisała Sofia na swoim Instagramie po zawodach,

Zmagania w Londynie wygrała aktualna mistrzyni Europy, zawodniczka gospodarzy ‒ Laura Muir (3:58.25 sekundy). Za jej plecami bieg ukończyły: Kenijka ‒ Winny Chebet (3:59.93 sekundy) oraz Kanadyjka ‒ Gabriela DeBues-Stafford (4:00.26 sekundy).

 

fot. Tomasz Kasjaniuk Fotografia Sportowa/pzla 

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas