X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Sytuacja kadrowa Pszczółek przed Pucharem Polski

Sytuacja kadrowa Pszczółek przed Pucharem Polski

Ubiegła niedziela nie była szczęśliwa dla fanów Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Porażka akademiczek nie była jedyną złą informacją, która spłynęła na nich tego dnia. 

 

Lubelskie zawodniczki uległy w Gorzowie Wielkopolskim 65-88, ale większym zmartwieniem był fakt, że na parkiet nie wybiegły dwie kluczowe koszykarki: Alexis Peterson i Agnieszka Szott-Hejmej. Decyzja o nie skorzystaniu z nich podczas spotkania ligowego została podjęta w ostatnich minutach przed pierwszym gwizdkiem. Sztab z uwagi na zbliżający się wielkim krokami turniej Pucharu Polski postanowił nie ryzykować pogłębienia się urazów zgłoszonych przez zawodniczki. Tym bardziej, że są one w okresie intensywnych treningów.

Przypomnijmy, że kolejny mecz akademiczek już w piątek. Czasu na regenerację dużo zatem nie ma. W ćwierćfinale Pucharu Polski ich rywalkami ponownie będą zawodniczki Gorzowa. Czy w rewanżu zobaczymy nieobecne podczas ostatniego spotkania Pszczółki? Sytuację komentuje Prezes AZS UMCS Lublin, Rafał Walczyk:

- O urazach naszych zawodniczek dowiedzieliśmy się na dobrą sprawę tuż przed rozpoczęciem niedzielnego meczu. Trener wraz ze swoim sztabem postanowił nie narażać dziewczyn na dodatkowe ryzyko. W pełni rozumiem takie zachowanie. Przed nami bardzo ważny turniej Pucharu Polski, który rozegramy przed własnymi kibicami. Po nim ciężkie i kluczowe pod kątem układu tabeli spotkania ligowe. Chcemy, by w nich zespół wystąpił w jak najsilniejszym składzie. Musimy minimalizować każde ryzyko. Zawodniczki już przeszły badania i podjęliśmy niezbędne leczenie, aby w piątek mogły zaprezentować się lubelskiej publiczności. Kluczowe będą najbliższe dni. Występ pozostałych zawodniczek nie jest zagrożony. Wszystko idzie zgodnie z nakreślonym planem. Wierzę, że lubelscy kibice nie zawiodą i jak zawsze całym sercem będą dopingować naszą drużynę!

Suzuki Puchar Polski rozpocznie się w piątek. Potrwa do niedzieli. Wszyscy posiadacze karnetów sezonowych Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin są uprawnieni do wejścia na każdy mecz weekendowych zmagań bezpłatnie. Bilety dostępne będą do odebrania w kasach przed rozpoczęciem spotkania, po okazaniu karnetu.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas