Lublin 700 lat Lublina UMCS
Szczypiorniści podejmą ChKS Łodź

Szczypiorniści podejmą ChKS Łodź

Do zakończenia drugoligowych zmagań szczypiornistom AZS UMCS lublin pozostały już tylko trzy kolejki spotkań. Po udanym wystepie w półfinale strefy „C” Akademickich Mistrzostw Polski lublinianie chcą sięgnąć po zwycięstwo w pojedynku z ChKS-em Łódź.

Podopieczni Patryka Maliszewskiego o awans do grona najlepszych akademickich zespołów w Polsce rywalizowali przed tygodniem w Krakowie. Miejsce w wielkim finale mogły sobie zapewnić tylko cztery ekipy i zawodnicy UMCS-u właśnie w tej czwórce się znaleźli. W grupie „D” zajęli drugie miejsce, ustępując tylko UJK Kielce. W ćwierćfinale natomiast rozprawili się z PWSZ Tarnów, wygrywając 29:23. Już po tym spotkaniu mogli cieszyć się z upragnionego awansu. Ostatecznie zajęli trzecie miejsce, bo w spotkaniu o tę lokatę ograli AWF Kraków 25:20. Warto dodać, że w gronie najlepszych zawodników turnieju znalazł się Kamil Bernat.

Awans do finałów AMP wywalczony przed tygodniem na pewno podziała na akademików mobilizująco i doda im sił do walki na ligowym froncie. Maj to już końcówka sezonu i lublinianie mogą odczuwać zmęczenie.

Najbliższy rywal jest zespołem niżej notowanym w tabeli od gospodarzy. Nie oznacza to jednak, że można go traktować z góry. Łodzianie pokazali już w tym sezonie, że potrafią sprawić niespodziankę. Tak było chociażby w spotkaniu z lokalnym przeciwnikiem-Anilaną Łódź, która zalicza się do ligowej czołówki. ChKS był w stanie urwać faworytowi punkt i wywalczyć cenny remis (30:30), mimo że do przerwy przegrywał już siedmioma bramkami (12:19).

Pojedynek UMCS-u z ChKS-em Łódź w pierwszej rundzie rozgrywek zakończył się skromnym zwycięstwem lublinian 31:28. Teraz jest szansa na poprawienie tego wyniku.

Spotkanie AZS UMCS Lublin z ChKS-em Łódź rozpocznie się w sobotę o godzinie 13.00 w hali Globus. Zapraszamy do kibicowania!

Wspierają Nas