Szczypiorniści podejmują Anilanę Łódź

Szczypiorniści AZS UMCS Lublin wracają do hali Globus. Po wyjazdowej przegranej z Uniwersytetem Warszawskim, w sobotę ich rywalem będzie Politechnika Anilana Łódź.

W poprzedniej kolejce spotkań akademicy mierzyli się w Warszawie z wiceliderem drugoligowej tabeli- AZS Uniwersytetem Warszawskim. Gospodarze po raz drugi w tym sezonie okazali się lepsi i zwyciężyli 35:27. W pierwszym, tegorocznym spotkaniu obu zespołów ekipa ze stolicy była lepsza o cztery bramki – 32:28. Podopieczni Patryka Maliszewskiego także i w najbliższej kolejce zmierzą się z teoretycznie silniejszym rywalem. Politechnika Anilana Łódź to drużyna ze ścisłej czołówki. To właśnie w starciu z tym rywalem lublinianie zanotowali najwyższą w tym sezonie porażkę. Przegrali na wyjeździe aż 17:38. Szczególnie źle gra naszej drużyny wyglądała w drugiej połowie tego spotkania. Pierwszy kwadrans Anilana wygrała aż 13:1. W całej drugiej połowie AZS rzucił tylko 6 goli, w czym spora zasługa świetnie funkcjonującej obrony Anilany.

Łodzianie są w tej chwili na trzecim miejscu w tabeli, choć nie zawsze gra z niżej notowanymi przeciwnikami idzie im gładko.

Tak było w minionej kolejce, w której Anilana podejmowała SPR ROKIS Radzymin. Gospodarze wprawdzie wygrali, ale tylko trzema bramkami 26:23 i musieli się sporo namęczyć żeby sięgnąć po komplet punktów. Rywale pewnie dotrzymywali im kroku jeszcze na początku drugiej połowy. Potem jednak przydarzył im się przestój, pozwolili drużynie z Łodzi odskoczyć, a ta prowadzenia już nie oddała.

Mimo widocznej różnicy w tabeli na korzyść Anilany, lubelski AZS nie stoi więc przed tym spotkaniem na straconej pozycji. Akademicy niejednokrotnie pokazali w tym sezonie, że potrafią prowadzić wyrównaną walkę i napsuć krwii zespołom lepszym od siebie. O poprzednim, przegranym wysoko spotkaniu powinni już zapomnieć.

Początek spotkania AZS UMCS Lublin- Politechnika Anilana Łódź w sobotę o 12.00 w hali Globus.