Szczypiorniści podejmują KS Uniwersytet Radom

Niezwykle trudne zadanie czeka w sobote piłkarzy ręcznych AZS UMCS Lublin. Podopieczni Patryka Maliszewskiego podejmą w hali Globus lidera rozgrywek i kandydata do awansu-KS Uniwersytet Radom.

Akademicy wracają na parkiet po bolesnej i bardzo wysokiej porażce z Anilaną Łódź 17:38. Przed tym spotkaniem, mimo przegranej z AZS AWF Warszawa nasi szczypiorniści prezentowali się całkiem dobrze. Można było więc oczekiwać, że rywalowi z Łodzi postawią większy opór. Tymczasem stało się inaczej. Mecz był wyrównany tylko przez pierwsze 10 minut. Później łodzianie odjechali rywalom i w pierwszej połowie prowadzili już nawet siedmioma bramkami. Po przerwie było jeszcze gorzej, bo lublinianie byli zupełnie bezradni wobec świetnie dysponowanej (zwłaszcza w obronie) Anilany. Wystarczy dodać, że przez całą drugą połowę szczypiorniści AZS-u zdołali rzucić tylko sześć goli.

W tym tygodniu poprzeczka powędruje jeszcze wyżej. Następnym rywalem ekipy z Lublina będzie lider rozgrywek KS Uniwersytet Radom, który już w ubiegłym sezonie nie ukrywał swoich pierwszoligowych ambicji. Wtedy się nie udało, ale może udać się teraz. Radomianie w tym sezonie nie przegrali jeszcze żadnego spotkania. Mogą pochwalić się imponującym bilansem osiem zwycięstw i ani jednej porażki i zasłużenie zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Warto wspomnieć, że przed sezonem ekipa z Radomia znacząco się wzmocniła. Najsilniejszym punktem drużyny jest lewy rozgrywający  Mateusz Wiak. Zawodnik z dużym potencjałem strzeleckim, który w swojej karierze zaliczył już występy na parkietach pierwszej i drugiej ligi. Z KPR RC Legionowem awansował do ekstraklasy. W składzie Radomia jest także Mateusz Jurgilewicz znany z występów w KS Szczypiorniaku Dąbrowa Białostocka, Mateusz Szumlik z pierwszoligowej Warszawianki oraz były zawodnik AZS AWF Biała Podlaska Marek Kubajka.

Nawiązanie równej walki z naszpikowanym gwiazdami zespołem z Radomia będzie z pewnością zadaniem bardzo trudnym, zwłaszcza, że przeciwnicy dysponują bardzo dobrymi warunkami fizycznymi. Mecz AZS UMCS Lublin-KS Uniwersytet Radom rozpocznie się w sobotę, dość nietypowo o 11:45 w hali Globus. Zapraszamy do kibicowania!