X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Piłkarze ręczni powalczą w akademickich derbach

Piłkarze ręczni powalczą w akademickich derbach

Przed szczypiornistami AZS UMCS Lublin w tym tygodniu bardzo trudne zadanie. Przed własną publicznością podejmują wicelidera tabeli i jednego z kandydatów do awansu - AZS Uniwersytet Warszawski. O punkty na pewno będzie trudno, ale akademicy będą chcieli nawiązać wyrównaną walkę.

Podopieczni Patryka Maliszewskiego mają za sobą udany wyjazd do Konstantynowa Łódzkiego. W poprzedniej kolejce pokonali Włókniarza 30:24. O zwycięstwie zdecydowało zwłaszcza efektowne otwarcie spotkania. Nasi szczypiorniści rozpoczęli od prowadzenia 5:1. Dobrze w bramce spisywał się Kacper Gajecki, który obronił kilka ważnych piłek i dał swoim kolegom szanse na wyprowadzenie skutecznych kontrataków.

- Ta przewaga podziałała na nas mobilizująco. Graliśmy dobrze w obronie i skutecznie w ataku. Spodziewaliśmy się, że rywale stawią nam większy opór - powiedział trener AZS UMCS, Patryk Maliszewski.

W kolejnym spotkaniu poprzeczka będzie zawieszona znacznie wyżej. Lubelskim szczypiornistom przyjdzie się zmierzyć z wiceliderem tabeli. AZS Uniwersytet Warszawski to także jeden z kandydatów do awansu.

- Oglądaliśmy ich grę i prezentują naprawdę wysoki poziom. Grają bardzo mocną obroną, mają trzech świetnych rozgrywających i bardzo sprawnego bramkarza - ocenia trener lubelskich akademików.

Aby nawiązać wyrównaną walkę szczypiorniści UMCS-u muszą przede wszystkim zagrać dobrze w defensywie.

- Cały czas nad tym pracujemy. Jeśli uda nam się jeszcze poprawić w tym elemencie to będę zadowolony. Żeby prowadzić równą walkę z tak dobrym przeciwnikiem jak zespół UW, trzeba grać w obronie wręcz perfekcyjnie - dodaje trener.

Spotkanie AZS UMCS Lublin - AZS Uniwersytet Warszawski rozpocznie się w sobotę o godzinie 11.00 w hali Globus.

Katarzyna Niećko

Wspierają Nas