Lublin 700 lat Lublina UMCS
Szczypiorniści zaczynają rundę rewanżową

Szczypiorniści zaczynają rundę rewanżową

W sobotę rundę rewanżową rozpoczną szczypiorniści AZS UMCS Lublin. Ich przeciwnikiem w hali Globus będzie Hutchinson Anilana Łódź. Początek meczu o godzinie 12:00.

 

W pierwszym spotkaniu obu zespołów, które odbyło się pod koniec września, zdecydowanie lepsi byli zawodnicy z Łodzi. Podopieczni trenera Adama Jędraszczyka wygrali 30-24. Najwięcej bramek w tamtym pojedynku zdobył najskuteczniejszy zawodnik zespołu – Piotr Jędraszczyk. Wtedy dopisał do swojego dorobku 10 trafień. W całym sezonie zgromadził ich 34.

Hutchinson w ligowej tabeli jest tuż przed akademikami. Z dorobkiem 13 oczek plasuje się na czwartym miejscu w lidze. Łodzianie w siedmiu spotkaniach wygrali czterokrotnie. Odnotowali trzy porażki, z których jedna była po karnych – z wiceliderem z Pabianic. To spotkanie miało miejsce w minionej serii gier. Ten wynik pokazuje, że najbliższy rywali zielono-białych to silny przeciwnik. Przekonała się już o tym druga ekipa Azotów Puławy, z która ekipa z Łodzi wygrała rzutem na taśmę (28-27).

Lublinianie pod słabym początku sezonu zaczynają wyglądać coraz lepiej. Po pierwszej rundzie mają na koncie trzy zwycięstwa. Z dorobkiem 9 punktów zajmują piąte miejsce w lidze. Co prawda nie pokonali żadnej z wyżej notowanych od siebie drużyn, ale mają w dorobku dwie wygrane z rzędu.

- Anilana to młody i wybiegany team. Myślę jednak, że nie ma w tej lidze zespołu nie do pokonania. Z każdym możemy wygrać. Wszystko zależy od nas! Przybywa do naszego zespołu nowych twarzy, więc na każdym treningu pracujemy nad zgraniem i taktyką. Pewnie wkrótce trener przygotuje nas konkretnie pod najbliższego rywala – zapowiada zawodnik akademików, Wiktor Jedut.

Czy w sobotę zielono-biali wezmą rewanż na Anilanie za wrześniową porażkę i wygrają trzeci mecz z kolei? Początek spotkania o godzinie 12:00 w hali Globus.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas