Lublin 700 lat Lublina UMCS
Szczypiorniści zainaugurują sezon

Szczypiorniści zainaugurują sezon

Piłkarze ręczni AZS UMCS Lublin w niedzielę (23 września) rozegrają pierwsze spotkanie na parkietach drugoligowym w sezonie 2018/2019. Początek meczu z drugim zespołem Azotów Puławy o godzinie 13:00.

 

Rywale mają za sobą już jedno starcie ligowe. Na otwarcie ulegli w Pabianicach tamtejszemu Pabiksowi 25-27. Spotkanie było bardzo wyrównane. Najskuteczniejszym zawodnikiem najbliższych rywali akademików był Karol Przychodzeń, który zdobył siedem bramek. 18-letni rozgrywający był wyróżniającą postacią w swoim zespole. Cztery razy na listę strzelców wpisał się Kacper Mchawrab z rocznika 99’. Ekipa Azotów w zdecydowanej większość składa się z młodych graczy, którzy w drugiej lidze zdobywają ogranie ze sportem seniorskim.

AZS UMCS Lublin nie ma jeszcze za sobą spotkania o stawkę. Mecz pierwszej kolejki, w którym akademicy mieli spotkać się na wyjeździe z Anilaną Łódź, został przełożony na inny termin. Dyspozycja zielono-białych jest zatem niewiadomą. Przed sezonem skład zespołu uległ znacznej zmianie. Odeszło kilku doświadczonych graczy. W ich miejsce pojawiła się młodzież, której głównym zadaniem w tym roku będzie nauka drugiej ligi, o czym wspominał trener Patryk Maliszewski w przedsezonowym wywiadzie (TUTAJ).

W niedzielę spotkają się dwa młode zespoły. Który z nich wyjdzie zwycięsko z tego starcia? Początek pojedynku o godzinie 13:00 w hali Globus.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas