Szczypiorniści znowu triumfują

Piłkarze ręczni AZS UMCS Lublin w dobrym stylu pokonali zawodników Bestios Białystok 29-25. Akademicy pewnie przewodzą grupie zespołów walczącej o utrzymanie.

Pierwsze minuty były bardzo udane dla zielono-białych. Bramki Jakuba Pieczykolana, Miłosza Drozda i Wiktora Jeduta sprawiły, że miejscowi prowadzili 3-0. Goście szybko zdołali się otrząsnąć i doprowadzić do remisu (3-3). Słabszy okres AZS-u trafieniem zakończył Pieczykolan (4-3). Nadal spotkanie było jednak wyrównane. Taki stan rzeczy utrzymywał się do 9. minuty, kiedy było (6-6). Od tego momentu zdecydowanie lepiej radzili sobie zawodnicy trenera Patryka Maliszewskiego. Po golach Wiktora Jeduta i Dmytro Dmytruka zrobiło się 11-6. Przewagę lublinianie dowieźli do końca pierwszej części, którą wygrali 15-11.

Po zmianie stron walka na parkiecie była nieco bardziej zacięta. W 40. minucie spotkania nadal utrzymywała się czterobramkowa przewaga gospodarzy (19-15). Cały czas w szeregach zielono-białych kluczowymi postaciami byli Jedut i Drozd. Bramka tego drugiego na trzy minuty przed końcem sprawiła, że było już 29-22. Mecz był przesądzony. Białystok zdołał zmniejszyć rozmiar porażki. AZS UMCS wygrał koniec końców 29-25.

- W pierwszej połowie dobrze radziliśmy sobie w obronie. Na dobrym poziomie była też skuteczność w ataku. Rywale doskakiwali do nas momentami, ale nasze doświadczenie wzięło górę. Po przerwie zaczęło dopadać nas zmęczenie. Jeśli chodzi o mój powrót do drużyny, to jest ciężko. Myślę jednak, że z każdym meczem będzie już tylko lepiej. Znaleźliśmy się w grupie spadkowej. Jesteśmy faworytem do jej wygrania. Mam nadzieję, że tak się stanie, a w kolejnym sezonie powalczymy o wyższe cele powiedział po meczu Cezary Muszyński.

AZS UMCS Lublin – Bestios Białystok 29-25 (15-11)

AZS UMCS Lublin: Paweł Wójcik, Przemysław Pawelczuk, Daniel Burek (1), Maciej Serafin (1), Jakub Karpiński, Karol Pałkiewicz, Cezary Muszyński, Dmytro Dmytruk (3), Bartłomiej Świąder (4), Wiktor Jedut (7), Miłosz Drozd (7), Jakub Pieczykolan (6).

Bestios Białystok: Albert Karwowski, Przemysław Kalinowski, Szymon Jabłoński, Daniel Konopko (2), Łukasz Płoński (4), Karol Szczepański (2), Michał Beczko, Wojciech Stec (8), Paweł Dyśko, Patrycjusz Jaskurzyński (1), Adam Gawza, Mateusz Puchalski (8).