Lublin 700 lat Lublina UMCS
Jedziemy tam wygrać! – zapowiada Agnieszka Ziętek

Jedziemy tam wygrać! – zapowiada Agnieszka Ziętek

W sobotę rozgrywki 1. Ligi Kobiet zainaugurują szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin. Podopieczne Patryka Maliszewskiego zagrają na wyjeździe z Wesołą Warszawa. W sezonie 2017/2018 dwukrotnie górą były akademiczki (25-30, 32-25). O przygotowaniach opowiedziała zawodniczka MKS-u, Agnieszka Ziętek.

 

Jak w Twoim odczuciu przebiegł okres przygotowawczy?

Wszystko poszło zgodnie z planem. Jesteśmy dobrze przygotowane biegowo do sezonu. Przez pierwszy miesiąc pracowaliśmy przede wszystkim nad siłą i kondycją. Potem doszły rzuty.

 

Sparingi wypadły korzystnie?

Pokazały, że z meczu na mecz jest coraz lepiej. Jeśli ta tendencja się utrzyma, to gdy się zacznie liga, powinno być bardzo dobrze.

 

Będziecie silniejsze niż w ubiegłym sezonie?

Uważam, że tak! Będziemy miały szerszą kadrę, a to istotne. Ciężko jednak mówić jak będzie na tle innych zespołów, bo wiem, że się wzmocniły.

 

Skład drużyny jest bardzo podobny do zeszłorocznego. Przyszło jednak kilka zawodniczek. To wzmocnienie?

W porównaniu do ubiegłych rozgrywek nie ma z nami Olgi Figiel i Weroniki Zarzyckiej. Jest za to cztery czy pięć nowych dziewczyn, które mają potencjał. Myślę, że ich dołączenie jest plusem.

 

Na co Was stać w lidze?

Nie chcę prorokować. Wiadomo, że celujemy jak najwyżej. Jednak wiele drużyn się wzmocniło. My do każdego meczu będziemy podchodzić osobno. Zobaczymy, jak to wyjdzie.

 

W pierwszym spotkaniu będziecie faworytkami?

Patrząc na wyniki z poprzedniego sezonu, tak uważam. Jedziemy tam wygrać!

 

fot. Michał Piłat 

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas