Gliwice najbliższym rywalem piłkarek ręcznych

SPR Sośnica Gliwice będzie rywalem szczypiornistek MKS AZS UMCS Lublin w meczu czwartej kolejki rozgrywek 1. Ligi Piłki Ręcznej Kobiet. Początek spotkania w sobotę (13 października) o godzinie 16:30 w hali Globus.

Pojedynek zapowiada się niezwykle ciekawie. Obie ekipy odniosły po dwa zwycięstwa w trzech dotychczasowym kolejkach ligowych sezonu 2018/2019. W rundzie jesiennej rozgrywek 2017/2018 lepsze okazały się gliwiczanki, natomiast na wiosnę rewanż wzięły lublinianki. To jednak już historia.

Aktualnie SPR Sośnica Gliwice po trzech seriach gier plasuje się na trzecim miejscu w tabeli Grupy B. Ma na koncie sześć oczek. Dwa zwycięstwa na start były naprawdę przekonujące. Na inaugurację drużyna Macieja Haupy pewnie pokonała przed własną publicznością Olimpię-Beskid Nowy Sącz 30-21. Tydzień później SPR ograł na wyjeździe akademiczki z Warszawy 36-28. Dopiero w trzeciej kolejce znalazł się pogromca zespołu z Gliwic. Okazał się nim być FutureNet Imperium Katowice, który nieznacznie zwyciężył w Gliwicach 23-22. Najskuteczniejszą zawodniczką w zespole gliwickim jest Aleksandra Abramowicz (22).

Lublinianki podobnie do swoich najbliższych przeciwniczek mają na swoim koncie dwa zwycięstwa. Po falstarcie sezonu w Wesołej Warszawa, gdzie akademiczki przegrały 20-30 przyszły dwa zwycięstwa. Najpierw zielono-białe wygrały u siebie z Varsovią (28-26), a następnie odniosły ważny triumf w Żorach. Tam MKS wygrał 30-26. Szczególnie istotny wydaje się być ostatni mecz, w którym podopieczne trenera Patryka Maliszewskiego pokazały charakter. Do połowy przegrywały 10-16, jednak po przerwie zdominowały grę i wyciągnęły wynik na 30-26.

Kto sięgnie po trzecie zwycięstwo w sezonie. Odpowiedź na to pytanie w sobotę. Początek pojedynku o godzinie 16:30 w hali Globus.