Lublin 700 lat Lublina UMCS
Szósta w berlińskim finale

Szósta w berlińskim finale

Karolina Kołeczek zajęła szóste miejsce w biegu na 100 metrów przez płotki podczas 24. Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce w Berlinie. W finałowym starcie osiągnęła czas 13.11 sekundy.

 

Już sam udział w finale jest dobrym wynikiem dla zawodniczki AZS UMCS Lublin. To jej trzecie Mistrzostwa Europy. W dwóch poprzednich kończyła zmagania na półfinałach. Zawody w Berlinie okazały się w tym względzie przełomowe. Przez eliminacje pochodząca z Sandomierza płotkarka przeszła uzyskując wynik 12.96 sekundy. Rezultat był jej najlepszym jak dotychczas w sezonie. Karolina Kołeczek jeszcze lepiej spisała się biegu półfinałowym. W swojej serii dobiegłą do mety jako trzecia (12.94 sekundy). Aż cztery sprinterki spośrod trzech serii finiszowały w takim czasie. Jako szczęśliwe przegrane awansować mogły dwie. Decydowały tysięczne części sekundy. Zawodniczka AZS UMCS Lublin znalazła się w finale.

W nim pobiegła nieco gorzej. 13.11 sekundy starczyło na zajęcie szóstej pozycji. Złoty medal trafił w ręce Elviry Herman z Białorusi (12.67 sekundy). Srebro i brąz wywalczyły Niemki: Pamela Dutkiewicz (12.72 sekundy) i Cindy Roleder (12.77 sekundy).

W półfinale wystąpiła także inna Polka, Klaudia Siciarz. 20-latka, która na Mistrzostwach Polski w Lublinie wyprzedziła Kołeczek, nie awansowała jednak dalej.

Po trzech dniach zmagań Polska prowadzi w klasyfikacji medalowej z trzema złotymi i dwoma brązowymi medalami. W środę złoto w konkursie pchnięcia kulą zdobyła zawodniczka AZS UMCS Lublin, Paulina Guba.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas