Szybkie 3-0 siatkarek

Siatkarki LUK AZS UMCS Lublin rozbiły u siebie Marbę Sędziszów Małopolski 3-0. Dzięki wygranej awansowały na siódme miejsce w tabeli.

Początek pierwszego seta był wyrównany. Wymiana punkt za punkt trwała do stanu 5-5. W tym momencie akademiczki odskoczyły rywalkom na 9-5. Trener Marby wziął czas. Po nim rywalki podniosły się. Doprowadziły do remisu 9-9. Tym razem szkoleniowiec LUK-u – Jacek Rutkowski był zmuszony reagować przerwą. Po powrocie na parkiet oglądaliśmy równiejsze zawody ze wskazaniem na gospodynie, które zaczęły przejmować inicjatywę. Po asie serwisowym Pauliny Konop wygrywały 15-12. Rywalki zdołały odrobić straty przy wyniku 19-19. Końcówka należała do lublinianek, który zwyciężył seta 25-20.

Po kilku akcjach kolejnej odsłony to Marba wygrywała 3-1. LUK nie dał jednak przejąć inicjatywy rywalkom. Szybko to miejscowe zaczęły prowadzić spotkanie. Punkt Sylwii Obszyńskiej sprawił, że prowadziły już 11-7. Przeciwniczki złapały kontakt (11-10). Przewa, o którą poprosił trener Rutkowski sprawiła, że zielono-białe przejęły inicjatywę. Po punkcie Karoliny Karpiuk było 17-12. Gospodynie nie zwalniały tempa. Partię skutecznym atakiem zakończył Natalia Gieroba (25-18).

Trzecią odsłonę miejscowe zaczęły najlepiej jak tylko mogły. Rywalki się myliły, a LUK punktował. Szybko zrobiło się 7-0. Losy spotkania powoli się wyjaśniały, choć był to dopiero początek seta. Przewaga akademiczek była kolosalna. Po asie serwisowym Konop prowadziły 18-9.  Ostatecznie wygrały partię 25-15, a cały mecz 3-0.

Wiedziałem, że ten zespół ma potencjał. Forma idzie do góry i myślę, że będziemy się liczyli w tej lidze. Zrobiliśmy krok do przodu. Dzięki zwycięstwu awansujemy w tabeli. Nie było dziś dziewczyny, którą musiałbym zmienić. Coraz lepiej wygląda rozegranie. To na pewno cieszy, że Gabrysia Krzysiak radzi sobie lepiej z meczu na mecz – skomentował mecz trener Jacek Rutkowski.

LUK AZS UMCS Lublin – Marba Sędziszów Małopolski 3-0 (25-20, 25-18, 25-15)

LUK AZS UMCS Lublin: P. Zielińska, N. Chruściel, G. Krzysiak, D. Wawerska, N. Gieroba, P. Konop, S. Obszyńska, K. Pawlik, A. Nejkauf, K. Karpiuk, Z. Urbańska, K. Bogdańska, P. Kłuś.

Marba Sędziszów Małopolski: A. Soja, M. Flis, A. Twardowska, A. Maciołek, M. Izworska, K. Kochan, B. Pikusa, P. Petrykowska, M. Sas, M. Chmura, K. Korzeń