Lublin 700 lat Lublina UMCS
Złota Malwina Kopron!

Złota Malwina Kopron!

Zawodniczka KU AZS UMCS Lublin, Malwina Kopron sięgnęła po złoty medal na 29. Letniej Uniwersjadzie w Tajpej. Dla naszej młociarki do drugi największy sukces w karierze. Przypomnijmy, że na niedawno zakończonych lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Londynie zdobyła brązowy medal.

 

Przed sobotnią rywalizacją w Tajpej, Malwina Kopron była zdecydowaną faworytką do zdobycia tytułu. Już w czwartkowych eliminacjach bowiem pokazała swoją siłę. Pewnie je zwyciężyła zostawiając rywalki daleko w tyle. Finał zatem miał być tylko potwierdzeniem tego, na co i tak wszyscy liczyli. I był! Nie zawiedliśmy się. Od samego początku Malwina spisywała się bardzo dobrze na rzutni. W pierwszej próbie uzyskała 76.85 m! To jej nowy rekord życiowy, a zarazem rekord Uniwersjady! Po inauguracyjnej serii rzutów nie mogło być inaczej - Malwina objęła prowadzenie w konkursie i pewnie awansowała do wąskiego finału zawodów. W nim reprezentantka co prawda wyniku z pierwszej próby nie poprawiła, ale nie było takiej potrzeby. Rekordowy rzut okazał się być rzutem po złoty medal na Uniwersjadzie w Tajpej!

Drugie miejsce wywalczyła Białorusinka Hanna Małyszik (74.93 m), a trzecia była inna reprezentantka Polski, Joanna Fiodorow (71.33 m).

Malwina Kopron jest studentką Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie.

 

Autor: K.W.

Wspierają Nas