Lublin 700 lat Lublina UMCS
Zawodnicy KU AZS UMCS Lublin powalczą na Uniwersjadzie

Zawodnicy KU AZS UMCS Lublin powalczą na Uniwersjadzie

Od 19 do 30 sierpnia polscy sportowcy będą rywalizować w 29. Letniej Uniwersjadzie, którą w tym roku będzie gościł Tajpej. W Azji o medale powalczy stu osiemdziesięciu jeden biało-czerwonych. Wśród nich czwórka zawodników KU AZS UMCS Lublin.

 

Troje lekkoatletów (Malwina Kopron, Andrzej Jaros, Małgorzata Kołdej) oraz pływak, Konrad Czerniak będą bronili barw Polski oraz KU AZS UMCS Lublin w czasie zmagań na Uniwersjadzie. Liczymy na dobry występ naszych podopiecznych jak i całej kadry Polski, której reprezentanci powalczą w czternastu spośród wszystkich dwudziestu dwu dyscyplin na imprezie. W gronie faworytów i pretendentów do zdobycia medali wymienia się drugą podczas tegorocznych lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Londynie, Malwinę Kopron (rzut młotem kobiet) oraz medalistę Mistrzostw Świata (2011, 2013, 2015) i Europy (2010, 2011-basen krótki, 2014, 2016), Konrada Czerniaka, który wraz z koszykarką Jowitą Ossowską złożyli uroczyste ślubowanie w imieniu polskich sportowców przed wylotem do Tajpej. Oprócz tego Konrad został także wybrany na chorążego polskiej kadry, co jest wielkim wyróżnieniem dla każdego sportowca. Podwójny zaszczyt jaki spotkał zawodnika KU AZS UMCS Lublin jest powodem do dumy, wyrazem docenienia jego osiągnięć sportowych oraz bagażem zaufania spoczywającym na jego barkach. Sam zawodnik nie krył radości z faktu, że to właśnie on został chorążym polskiej reprezentacji. 

Źródło: www.youtube.com

Cztery lata temu w Kazaniu Polacy stawali na podium aż trzydzieści razy, a dwa lata temu w Gwangju zdobyliśmy osiemnaście krążków. Miejmy nadzieję, że i tym razem będziemy mieli równie dużo powodów do radości.

 

Autor: K.W.

Wspierają Nas