Tenisiści AZS UMCS mistrzami województwa

Młodzi tenisiści AZS UMCS Lublin ponownie pokazali swoją siłę. Tym razem wywalczyli medale podczas Halowych Mistrzostw Województwa Lubelskiego w kategorii do lat 12, które odbywały się w Zamościu. W rozgrywkach singlowych Bartosz Daniłowski, Robert Szostakiewicz oraz Przemysław Siejka rozdzielili między sobą miejsca na podium. Nasi zawodnicy nie mieli sobie równych także w deblu.

Podczas turnieju AZS UMCS reprezentowało czterech zawodników: Robert Szostakiewicz, Bartek Daniłowski, Przemek Siejka i Bartek Siejka.

Robert, Bartek i Przemek, którzy w swoich grupach byli rozstawieni, bez większych problemów zajęli w nich pierwsze miejsca i ze spokojem mogli czekać na rywalizację w grupie finałowej. Bartek Siejka zajął w grupie trzecią lokatę, przez co pozostała mu walka o pozycję 7-9.

Emocji jak zwykle nie brakowało. Robert Szostakiewicz z Przemysławem Siejką, stoczyli bardzo wyrównany pojedynek. Przy stanie 1:1 o końcowym wyniku zadecydował super tiebreak. Po emocjonującej rozgrywce 10:7 wygrał go Robert. W kolejnym meczu Przemysław Siejka uległ Bartkowi Daniłowskiemu w dwóch setach.

W finale spotkali się Bartosz Daniłowski z Robertem Szostakiewiczem. Mistrzem województwa został Bartosz, pokonując Roberta w dwóch setach.

W rywalizacji deblowej nasi młodzi zawodnicy także nie mieli sobie równych.

Mistrzostwo województwa wywalczyła para Bartosz Daniłowski/Przemysław Siejka. W finale, młodzi akademicy pokonali duet Robert Szostakiewicz /Kuba Ukalski (Return Zamość).