X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Tenisiści AZS UMCS mistrzami województwa

Tenisiści AZS UMCS mistrzami województwa

Młodzi tenisiści AZS UMCS Lublin ponownie pokazali swoją siłę. Tym razem wywalczyli medale podczas Halowych Mistrzostw Województwa Lubelskiego w kategorii do lat 12, które odbywały się w Zamościu. W rozgrywkach singlowych Bartosz Daniłowski, Robert Szostakiewicz oraz Przemysław Siejka rozdzielili między sobą miejsca na podium. Nasi zawodnicy nie mieli sobie równych także w deblu.

Podczas turnieju AZS UMCS reprezentowało czterech zawodników: Robert Szostakiewicz, Bartek Daniłowski, Przemek Siejka i Bartek Siejka.

Robert, Bartek i Przemek, którzy w swoich grupach byli rozstawieni, bez większych problemów zajęli w nich pierwsze miejsca i ze spokojem mogli czekać na rywalizację w grupie finałowej. Bartek Siejka zajął w grupie trzecią lokatę, przez co pozostała mu walka o pozycję 7-9.

Emocji jak zwykle nie brakowało. Robert Szostakiewicz z Przemysławem Siejką, stoczyli bardzo wyrównany pojedynek. Przy stanie 1:1 o końcowym wyniku zadecydował super tiebreak. Po emocjonującej rozgrywce 10:7 wygrał go Robert. W kolejnym meczu Przemysław Siejka uległ Bartkowi Daniłowskiemu w dwóch setach.

W finale spotkali się Bartosz Daniłowski z Robertem Szostakiewiczem. Mistrzem województwa został Bartosz, pokonując Roberta w dwóch setach.

W rywalizacji deblowej nasi młodzi zawodnicy także nie mieli sobie równych.

Mistrzostwo województwa wywalczyła para Bartosz Daniłowski/Przemysław Siejka. W finale, młodzi akademicy pokonali duet Robert Szostakiewicz /Kuba Ukalski (Return Zamość).

 

Wspierają Nas