X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Świetny występ tenisistek stołowych!

Świetny występ tenisistek stołowych!

Tenisistki AZS UMCS Lublin zajęły czwarte miejsce podczas Akademickich Mistrzostw Polski! W klasyfikacji uniwersytetów uplasowały się natomiast na drugiej pozycji. Zawody odbyły się w dniach 13-15 kwietnia 2018 roku w Warszawie.

 

Tenisistki pojechały do stolicy w składzie: Kamila Głodek, Aleksandra Jeżewska, Sylwia Pawlak, Patrycja Waszczuk, Iga Żmuda.

Lublinianki trafiły do bardzo ciężkiej grupy. Ich przeciwniczkami były zawodniczki Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

W pierwszym pojedynku przeciwko Akademii Koźmińskiego AZS wyraźnie przegrał 3-0 (3-0, 3-0, 3-0). Kluczowy był kolejny mecz z Nysą. Porażka w nim oznaczała w zasadzie koniec szans na awans do dalszej fazy. Po bardzo emocjonującym i wyrównanym meczu górą okazały się jednak podopieczne trenera Zbigniewa Szali, triumfując 3-2 (3-1, 0-3, 3-0, 2-3, 3-2). W ostatnim spotkaniu grupowym akademiczki pokonały tenisistki z Poznania 3-0 (3-0, 3-2, 3-0) i zameldowały się w kolejnej fazie. Wyszły z grupy na drugim miejscu, za Akademią Koźmińskiego.

Rywalem w ćwierćfinale była Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Ten mecz zakończył się pewnym zwycięstwem lublinianek 3-0 (3-0, 3-0, 3-0). To oznaczało, że AZS UMCS znalazł się w strefie medalowej.

W półfinale drużyna z Lubelszczyzny zmierzyła się z Akademią imienia Jana Długosza w Częstochowie. Niestety rywalki okazały się zbyt mocne. Porażka 0-3 (1-3, 1-3, 0-3) oznaczała, że to one zagrają w finale. Lublinianki czekała walka o brąz.

Mimo walki nie udało się pokonać w niej Uniwersytetu Warszawskiego. Druga przegrana w turnieju, tym razem 1-3 (0-3, 1-3, 3-2, 3-1) sprawiła, że UMCS zakończył rywalizację na czwartym miejscu. Wygrały tenisistki Akademii Koźmińskiego przed Akademią imienia Jana Długosza i Uniwersytetem Warszawskim. W klasyfikacji uniwersytetów Lublin znalazł się na drugim miejscu za Uniwersytetem Warszawskim.

- Nie spodziewałem się tak dobrego wyniku. To była spora niespodzianka. Gdy zostało rozwiązane porozumienie Klubu z Optimą zawodniczkom brakuje rytmu w rozgrywkach ligowych. Poza tym trafiliśmy do bardzo ciężkiej grupy. W ekipie Akademii Koźmińskiego są zawodniczki grające w ekstraklasie. Kluczowe było zwycięstwo z Łomżą. Ono otworzyło nam drogę do awansu i dalszej walki, a przecież w zespole rywalek były tenisistki z pierwszej ligi. Naprawdę byłem pod wrażeniem gry moich zawodniczek. Nie chciałbym wyróżniać nikogo indywidualnie, bo wszystkie dziewczyny miały wkład w sukces. Jednak postawa Kamili Głodek w pewnych momentach była bardzo imponująca. Wykazała się ogromnym spokojem w trudnym sytuacjach, a oprócz tenisa reprezentowała uczelnię w futsalu kobiet. Taki wynik na AMP-ach buduje drużynę i jest ważny w kontekście stypendium, które mogą dostać zawodniczki - komentuje trener Zbigniew Szala

 

fot. fb/AMP w Tenisie stolowym - Finał

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas