Lublin 700 lat Lublina UMCS
Historyczny sukces w Radomiu!

Historyczny sukces w Radomiu!

Podczas Finału Superligi PZLA Drużynowych Mistrzostw Polski U20 w Radomiu, który odbył się 16 września, ekipa KU AZS UMCS Lublin zajęła pierwsze miejsce! Drugie miejsce zdobyło Podlasie Białystok, a na najniższym stopniu stanęli gospodarze zawodów - RLTL ZTE Radom.

 

Do wywalczenia złota nasi sportowcy potrzebowali 2279 punktów. Nad drugim Podlasiem uzyskali przewagę 31 oczek. Trzecich radomian wyprzedzili o 96 punktów.

Postaciami wyróżniającymi w drużynie KU AZS UMCS Lublin byli: zdobywca największej ilości punktów dla naszego zespołu - Szymon Mazur, który w rywalizacji pchnięcia kulą dzięki wynikowi 19,5 metra wywalczył 174 punkty (najlepszy rezultat wśród kulomiotów), Michał Sierocki - zdobywca 160 punktów w wyścigu na 110 metrów przez płotki, który tego dnia z czasem 14.28 sekundy był wolniejszy tylko od najszybszego reprezentanta Podlasia Białystok o 0.01 sekundy oraz Aleksandra Kufel w rywalizacji młociarek do lat 18  z wynikiem 61.84 metra. Dzięki rzutowi 3-kilogramowym młotem na taką odległość, na konto KU AZS UMCS wpłynęło kolejne 158 punktów. Aleksandra Kufel wyprzedziła drugą zawodniczkę o przeszło 10 metrów.

Dzięki bardzo dobremu występowi Mileny Lipińskiej w konkursie skoku o tyczce kobiet (trzeci rezultat), dorobek naszej drużyny powiększył się o 150 oczek. 144 punkty dołożył Maciej Hołub w wyścigu na 400 metrów. W nim okazał się najlepszy. Dzięki zwycięstwu w konkursie rzutu młotem 4-kilogramowym w klasyfikacji do lat 20, Aleksandra Osiak dorzuciła nam 144 punkty, a 140 oczek wywalczył na dystansie 800 metrów, z najlepszym czasem dnia (1:52.82 sekundy) - Michał Kitliński. 200 metrów także okazało się naszą silną bronią, bowiem Mikołaj Kotyra z czasem 22.07 sekundy (drugi wynik zawodów) zdobył 138 punktów, a w rywalizacji kobiet na tym dystansie z trzecim wynikiem (25.55 sekundy), 135 oczek dołożyła Wiktoria Drozd. 128 punktów w rywalizacji na 110 metrów przez płotki zdobył Dominik Oryszko.

Świetnie zaprezentowały się także nasze sztafety.

W wyścigu 4 x 400 metrów, drużyna w składzie: Oskar Gołębiowski, Michał Kitliński, Kamil Oleszek, Maciej Hołub pewnie wygrała bieg z rezultatem 3:21.51 sekundy. Dzięki wynikowi zdobyła tym samym 150 punktów. Na dystansie 4 x 100 metrów nasz zespół (Michał Sierocki, Jakub Kister, Damian Wlizło, Mikołaj Kotyra) ukończył rywalizację z wynikiem 43.80 sekundy, co było równe 142 punktom.

Sztafeta żeńska 4 x 100 metrów (Justyna Dziedzic, Iga Iwanek, Natalia Pietruczuk, Wiktoria Drozd) z czasem 49.78 sekundy zdobyła dla KU AZS UMCS Lublin 139 punktów. Na dystansie 4 x 400 metrów nasza reprezentacja w składzie: Justyna Dziedzic, Weronika Taracha, Monika Paśnik, Iga Iwanek z drugim rezulatem (4:01.52) wywalczyła 133 oczka.

- To pierwszy tak dobry wynik w historii! Były już miejsca tuż za podium, ale teraz mamy zwycięstwo. Zawodnicy, mimo długiego, ciężkiego sezonu dali z siebie wszystko. Można było osiągnąć lepsze rezultaty, gdyby nie pogoda, która niestety nie dopisała. Było dosyć zimno, jak na tę porę roku. Dobrze, że chociaż był sprzyjający wiatr na ostatniej prostej. To pomagało biegaczom. Zawody trwały naprawdę długo. Ostatnia konkurencja rozpoczęła się około 20:40. Wyniki były ogłaszane co jakiś czas, więc mniej więcej wiedzieliśmy, jaka jest sytuacja w klasyfikacji punktowej. Jadąc na zawody, zdawaliśmy sobie sprawę, że mamy silną ekipę. Teraz z U20 odchodzi Michał Kitliński, Maciej Hołub, Kamil Oleszek, ale mamy bardzo zdolną i perspektywiczną młodzież. Ten zbliżający się ku końcowi sezon był chyba najlepszy jak dotychczas. Na pewno w kategorii juniorów, juniorów młodszych, młodzików. Seniorzy także osiągali świetne wyniki. Choćby Malwina Kopron, Rafał Fedaczyński czy Izabela Trzaskalska - podsumowuje jeden z trenerów KU AZS UMCS Lublin, Piotr Kitliński

Na imprezie przyznano nagrody indywidualne dla zawodników, którzy uzyskali 10 najbardziej wartościowych wyników. Wśród nich znaleźli się Szymon Mazur (pchnięcie kulą - 19,5 metra) oraz Michał Sierocki (110 metrów przez płotki - 13.38 sekundy).

Zawodnikom jak i całemu sztabowi szkoleniowemu serdecznie gratulujemy, jednocześnie życząc dalszych sukcesów.

 

fot. Piotr Kitliński 

Autor: K.W.

Wspierają Nas