X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Trudny rywal na koniec roku. W piątek mecz z Arką

Trudny rywal na koniec roku. W piątek mecz z Arką

W piątek ostatni mecz w tym roku kalendarzowym rozegrają Pszczółki. Akademiczki w meczu jedenastej kolejki Energa Basket Ligi Kobiet zmierzą się z Arką Gdynia.

 

Zawodniczki z Pomorza to aktualne wiceliderki tabeli. Gdynianki w dotychczasowych dziesięciu spotkaniach odniosły osiem zwycięstw. Podopieczne trenera Gundarsa Vetry wygrały trzy ostatnie mecze. Kolejno z Energą Toruń, Enea AZS Poznań oraz Politechniką Gdańska. Najskuteczniejsza w drużynie Arki jest Emma Cannon, która ma już na swoim koncie 193 oczka.

Lublinianki, mimo że niżej w tabeli, to z pewnością są w stanie nawiązać walkę z Arką. Ostatnie trzy spotkania kończyły się zdecydowanymi wygranymi podopiecznych trenera Wojciecha Szawarskiego.

 

                              Enea AZS Poznań – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 69-81

                              Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – Sunreef Yachts Politechnika Gdańska 74-54

                              Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – Widzew Łódź 64-38

 

Aktualnie koszykarki z Lublina są na dziewiątym miejscu w lidze. Dyspozycja idzie w górę i z pewnością Pszczółki powalczą o dobre zakończenie roku. Tym bardziej, że przed początkiem sezonu w turnieju towarzyskim AZS miał okazję mierzyć się z Arką. Wtedy górą były gdynianki. Czy Lublin weźmie za to rewanż?

Początek meczu Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – Arka Gdynia w piątek (21) grudnia o godzinie 18:00 w hali MOSiR.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas