Trzy medale Mistrzostw Polski U20

Pod koniec czerwca (23-25) we Włocławku odbyły się 72. PZLA Mistrzostwa Polski U20 w lekkiej atletyce. Zawodnicy AZS UMCS Lublin przywieźli z nich trzy medale! W klasyfikacji punktowej zajęli trzecie miejsce!

Jeden srebrny i dwa brązowe medale, to dorobek lekkoatletów z Lublina. Krążki zdobyli: Aleksandra Osiak, Michał Sierocki oraz Bartosz Leszczuk. W zestawieniu punktowym ekipa z Lublina zgromadziła 108 oczek, co dało jej trzecią lokatę.

Pierwszego dnia zmagań miejsce na podium wywalczyła Aleksandra Osiak w konkursie rzutu młotem. Trzecią pozycję dała jej odległość 53.25 metra. Lepsze od niej okazały się: zawodniczka MKLA Łęczyca – Ewa Różańska (54.45 metra) oraz najlepsza w konkursie – Patrycja Maciejewska (UKS Achilles Leszno), która posłała młot na odległość 58 metrów.

Kolejne dwa krążki reprezentanci AZS UMCS Lublin dołożyli ostatniego dnia imprezy. Najpierw brąz wywalczył Michał Sierocki w rywalizacji na dystansie 110 metrów przez płotki. Zawodnik ukończył bieg z czasem 14.56 sekundy, co jest jego najlepszym wynikiem w sezonie. Zwyciężył Michał Wilk (UKS LA Basket Warszawa) rezultatem 14.20 sekundy. Jako drugi linię mety przekroczył Krystian Siniło (UKS 19 Bojary Białystok) – 14.38 sekundy.

Ostatnie podium dla drużyny lubelskiej wywalczył Bartosz Leszczuk w konkursie trójskoku. Srebrny medal dała mu próba na odległość 14 metrów. Do najlepszego Przemysława Łaskawego (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) stracił 8 centymetrów. Trzecie miejsce w konkursie zajął Dawid Krzemiński (RLTL ZTE Radom) z wynikiem 13.88 metra.

AZS UMCS Lublin zajął trzecie miejsce w klasyfikacji punktowej (108 punktów). Najwięcej oczek na swoim koncie zgromadziło KS Podlasie (130). Drugi był RLTL ZTE Radom (111 punktów), który wygrał klasyfikację medalową przed CWZS Zawiszą Bydgoszcz i KKS Victorią Stalową Wolą.