Pszczółki sprawdzały formę w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski–Cukier AZS UMCS Lublin zajęły trzecie miejsce w III Memoriale Prof. Łęgowskiego. Zmagania odbyły się w Toruniu. Wystąpiło cztery zespoły.

Rywalizacja zaczęła się w piątek. Oprócz lublinianek w imprezie wzięły udział: Energa Toruń, Arka Gdynia oraz mistrz Białorusi – Tsmoki Mińsk, czyli były zespół Kai James (nowa podkoszowa akademiczek).

W pierwszym swoim spotkaniu podczas turnieju Pszczółki zmierzyły się z gospodyniami zawodów. Po dwóch kwartach na prowadzeniu był zespół Wojciecha Szawarskiego. AZS wygrywał 30-28. Po przerwie inicjatywę przejęły jednak Katarzynki, które ostatecznie zwyciężyły w meczu 69-60. Najskuteczniejszą zawodniczką na parkiecie była rozgrywająca lublinianek, Brianna Kiesel. Amerykanka zdobyła 19 oczek.

Kolejnego dnia zmagań rywalkami Pszczółek były Tsmoki Mińsk. Akademiczki od początku kontrolowały to starcie. Już w pierwszej kwarcie wypracowały solidną zaliczkę (21-13). Dalsza część spotkania również przebiegała po myśli AZS-u, który wygrał 70-50. Najskuteczniejsza na parkiecie była do niedawna grająca w Mińsku, Kai James. Nowa Pszczółka zapisała na swoim koncie 19 punktów.

Ostatnim przeciwnikiem akademiczek były koszykarki z Gdyni. Tego spotkania lublinianki nie zaliczą do udanych. Mimo 22 punktów Kiesel, która była najlepiej punktującą koszykarką spotkania, Pszczółki wyraźnie przegrały z Arką (94-71).

Z jedną wygraną akademiczki zajęły trzecie miejsce w turnieju. Z kompletem zwycięstw wygrały koszykarki Arki. Drugie były Katarzynki z Torunia.

Kolejny sprawdzian przed drużyną trenera Szawarskiego już w najbliższy weekend. W piątek (28 września) w Lublinie startuje turniej o Puchar Rektora UMCS. Rywalkami Pszczółek w walce o to trofeum będą: Arka Gdynia, Enea AZS Poznań oraz PGE MKK Siedlce.