X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
III edycja LFC dobiegła końca. Akademicy z Lublina czwarci

III edycja LFC dobiegła końca. Akademicy z Lublina czwarci

W dniach 19-20 sierpnia w hali Globus odbyła się kolejna edycja Lublin Futsal Cup. W tym roku do Lublina oprócz czołowych polskich drużyn, po raz pierwszy w historii przyjechała ekipa zagraniczna - Amatar Brześć z Białorusi. W dwudniowych zawodach najlepsza okazała się drużyna aktualnego wicemistrza Polski - Gatta Active Zduńska Wola.

 

Tegoroczna obsada turnieju (Gatta Active Zduńska Wola, MOKS Słoneczny Stok Białystok, GKS EKOM Futsal Nowiny, AZS Uniwersytet Warszawski, Amatar Brześć oraz gospodarz - AZS UMCS Lublin) zapowiadała duże emocje.

W inauguracyjnym spotkaniu miejscowy AZS UMCS Lublin uległ rywalom ze Zduńskiej Woli 2-5. W sobotę nasi futsaliści rozegrali jeszcze dwa mecze. Zwycięstwo 4-3 z akademikami z Warszawy oraz późniejsza porażka z Amatarem Brześć (1-2)  skutkowały czwartym miejscem na półmetku zmagań. Na czele tabeli po pierwszym dniu zawodów była Gatta z siedmioma punktami. Za nią z takim samym dorobkiem drużyna z Białorusi, a na trzeciej pozycji MOKS Słoneczny Stok Białystok z pięcioma oczkami na koncie.

To właśnie z tymi ostatnimi przyszło mierzyć się naszej drużynie na początku niedzielnych zmagań. Niestety podopieczni trenera Artura Gadzickiego przegrali ten pojedynek 1-3. Dosyć zaskakujący był wynik innej potyczki między naszymi rywalami. Ostatni w tabeli GKS Ekonom Nowiny urwał punkty drużynie Gatty, remisując bezbramkowo. I właśnie sprawca tej niespodzianki był następnym przystankiem na drodze futsalistów z Lublina. To spotkanie padło jednak łupem naszych zawodników. Ostatni, już piąty mecz na turnieju zakończyli zwycięstwem 3-1.

- Biorąc pod uwagę, że to początek naszych przygotowań, to jestem zadowolony z wyniku. Oczywiście gra pozostawia jeszcze wiele do życzenia i na pewno dużo pracy przed nami. Natomiast jeśli chodzi o organizację, to wypadła bardzo dobrze. Zebraliśmy wiele pozytywnych recenzji i mam nadzieję, że w przyszłości będzie również tak samo dobrze pod tym względem - mówi trener AZS UMCS Lublin, Artur Gadzicki.

Zwycięzcą zawodów został zespół Gatta Active Zduńska Wola. Drugie miejsce przypadło ekipie z Białegostoku, a podium uzupełnili goście z Brześcia. AZS UMCS Lublin zakończył zmagania na czwartym miejscu.

 

Autor: K.W.

Wspierają Nas