Tym razem srebro. Szczypiornistki znowu na podium AMP!

Na 2. miejscu zakończyły rywalizację w Akademickich Mistrzostwach Polski szczypiornistki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej! Wśród uniwersytetów były najlepsze.

Zmagania odbyły się w dniach 6-9 czerwca w Krakowie. Drużyna prowadzona przez trenera Patryka Maliszewskiego pojechała do stolicy Małopolski w roli faworytek. Dwie poprzednie edycje kończyła ze złotymi medalami.

Fazę grupową krakowskiego turnieju akademiczki przebrnęły bez najmniejszych kłopotów i z kompletem zwycięstw awansowały do ćwierćfinału z 1. miejsca w grupie. Kolejno pokonały: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (24-11), Uniwersytet Gdański (28-12) oraz Uniwersytet Rzeszowski (26-14).

W 1/4 finału zielono-białe uporały się z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego z Kielc (20-16), a w zmaganiach 1/2 okazały się lepsze od Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu (20-15).

Lublinianki stanęły przed szansą na trzecie złoto z kolei. Ich plany pokrzyżowały jednak szczypiornistki katowickiego AWF-u. Rywalki wygrały 20-16, zapewniając sobie złote medale. W ręce UMCS-u trafiły srebrne krążki. Na najniższym stopniu podium znalazły się reprezentantki Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

- Jesteśmy niesamowicie szczęśliwe, bo kolejny rok z rzędu grałyśmy w finale Akademickich Mistrzostw Polski. To nasz wielki sukces, na który ciężko pracowałyśmy. Oczywiście jest lekki niedosyt. Trzeci tytuł z rzędu był tak blisko, a zarazem tak daleko... Jednak Katowice zagrały świetny turniej i jak najbardziej należą im się brawa i gratulacje za wygraną. Poziom turnieju jest wysoki. O wyniku decydują ranking, losowanie i myślę, że spora pokora w realizowaniu celu. Za każdym razem podchodzimy do tego turnieju z myślą wygrania każdego kolejnego meczu. Krok po kroku. Uważam, że dzięki temu jesteśmy kolejny rok z rzędu, gdzie jesteśmy! Bardzo się cieszymy z tego powodu! ‒ komentuje medal bramkarka zespołu, Monika Nóżka.

Trener: Patryk Maliszewski

Skład: Adamczyk Dorota, Gruszecka Katarzyna, Kazana Sylwia, Kosiorek Magdalena, Madejczyk Aleksandra, Nazar Agata, Nóżka Monika, Radecka Katarzyna, Suszek Katarzyna, Szempruch Aleksandra, Szyszkowska Patrycja, Tomczyk Aleksandra, Ziętek Agnieszka.

fot. @ampy.pilka.reczna.kobiet.final/fb