U!NB vs Stal już w niedzielę

Koszykarze U!NB AZS UMCS Lublin w niedzielę w hali MOSiR podejmą ZKS Stal Stalową Wolę. Dla akademików będzie to pierwszy domowy mecz w sezonie

W rozgrywkach 2017/2018 co prawda lublinianie dwukrotnie pokonali rywali. Jednak szczególnie trudne było dla nich starcie rundy jesiennej, w którym przed własną publicznością wygrali różnicą zaledwie jednego oczka (72-71).

Stal rozpoczęła obecny sezon od dwóch zwycięstw. W pierwszej serii gier zawodnicy prowadzeni przez trenera Bogdana Pamułę pokonali w stolicy Akademię Koszykówki Legii Warszawa 76-67. Do zwycięstwa ekipę ze Stalowej Woli poprowadzili Cezary Gumiński (19) i Kacper Bejnar (18). Tydzień później ZKS okazał się lepszy od Hutnika Warszawy (84-73). O losach spotkania przesądziła druga połowa, w której gospodarze nie dali szans rywalom. Ponownie wyróżniali się Gumiński i Bejnar. Najwięcej punktów na parkiecie zdobył jednak Damian Tabor, który zapisał na swoim koncie 26 oczek.

Zielono-biali natomiast po obiecujących grach kontrolnych rozczarowali w pierwszym meczu sezonu. Rozgrywki 2. Ligi Koszykówki Mężczyzn zaczęli od porażki z Hutnikiem Warszawa 73-79. Początkowo spotkanie układało się po myśli akademików, ale druga połowa nie była najlepsza w ich wykonaniu. Ona zaważyła na wyniku. W kolejnej serii gier zespół trenera Przemysława Łuszczewskiego pewnie pokonał na wyjeździe GLKS Nadarzyn 84-71. Kluczowe role odegrali doświadczeni Adam Myśliwiec (20) i Mateusz Wiśniewski (16). Najbliższe spotkanie będzie dla AZS-u pierwszym u siebie.

Jak zawodnicy przywitają się z kibicami w hali MOSiR? Odpowiedź już w niedzielę. Początek meczu o godzinie 17:00