Lublin 700 lat Lublina UMCS
Udana inauguracja zimy. 14 medali AZS podczas Arena Grand Prix

Udana inauguracja zimy. 14 medali AZS podczas Arena Grand Prix

Z dorobkiem 14 medali wrócili pływacy AZS UMCS Lublin z zawodów Arena Grand Prix Pucharu Polski w Oświęcimiu. W klasyfikacji drużynowej akademicy zajęli dziewiąte miejsce.

 

Podczas imprezy, która odbyła się w weekend 27-28 października wystartowało 26 zawodników z Lublina. Ich dorobek to 1 złoty, 4 srebrne oraz 9 brązowych medali. Podopieczni trenera Piotra Kasperka ustanowili na zawodach 96 rekordów życiowych!

Na najwyższym stopniu podium stanęła Katarzyna Kołodziej, która wygrała zmagania na 100 metrów stylem motylkowym (1:00.92). Zawodniczka dołożyła jeszcze brąz na dystansie o połowę krótszym. Trzykrotnie drugie miejsca zajął Marcin Stolarski. Reprezentant Polski medale wywalczył w startach na 50, 100 oraz 200 metrów klasykiem. Za każdym razem lepszy od niego był tylko zawodnik AZS AWF Warszawa – Bartłomiej Bogucki. Cztery razy na trzecim stopniu podium stawała Wiktoria Samuła (wszystkie wyścigi klasykiem oraz 200 zmiennym). Również trzy brązowe krążki zdobyła Barbara Mazurkiewicz (50, 100 motylkiem i 100 zmiennym). Srebro w zmaganiach delfinem na 200 metrów powędrowało w ręce Kamili Andrzejewskiej. Raz na najniższym stopniu podium stanął też Kacper Klich (brąz na 400 dowolnym)

- To był nasz pierwszy ogólnopolski występ w sezonie zimowym. Jestem z niego bardzo zadowolony. Szczerze mówiąc, to przerósł on nasze oczekiwania. Padło naprawdę dużo rekordów życiowych. Dołączyli do nas nowi zawodnicy, którzy świetnie wkomponowali się do zespołu. Trzeba też pamiętać, że to nie był nasz najsilniejszy skład. Na Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów (17-18 lat) dołączą pływacy na co dzień trenujący w Stanach Zjednoczonych. Po sezonie letnim mamy ogromną przewagę nad Katowicami w klasyfikacji ogólnopolskiej. W sezonie zimowym zamierzamy ją jeszcze powiększyć i pewnie sięgnąć po zwycięstwo w tym zestawieniu  – skomentował występ trener Piotr Kasperek.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas