Lublin 700 lat Lublina UMCS
Udane eliminacje MMP

Udane eliminacje MMP

Młodzi futsaliści AZS UMCS Lublin wykonali pierwszy krok w drodze do medalu Młodzieżowych Mistrzostw Polski U20. Zielono-biali z kompletem zwycięstw przeszli przez eliminacje, które odbyły się w miniony weekend w stolicy.

 

Akademicy w dwóch poprzednich edycjach zdobywali srebrne medale. Teraz zapewnili sobie awans do najlepszej 16-stki w kraju. Podczas turnieju eliminacyjnego, którego gospodarzem był zespół UW Warszawa, Dziki wygrały wszystkie trzy mecze i wygrały swoją grupę. Drugie miejsce zajęłą ekipa z Warszawy.

W pierwszym meczu lublinianie mierzyli się z Warszawą. Po bardzo zaciętym meczu zespół z Lubelszczyzny wygrał 1-0. W kolejnym starciu rywalem była drużyna Koni Mechanicznych Zgierz. Faworyzowani akademicy nie bez problemu, ale pokonali przeciwników 4-2. W ostatnim pojedynku srebrni medaliści dwóch poprzednich edycji wygrali z najsłabszą drużyną w grupie – El Pistolero Góra Kalwaria 5-0. Z kompletem zwycięstw zajęli pierwsze miejsce. Obok nich awans uzyskał Uniwersytet Warszawski. Poniżej tabela:

 

Tabela eliminacji MMP

 

Mimo że wynik godny Wicemistrzów Polski, to styl gry młodych Dzików był daleki od ubiegłorocznego. Mecz z Uniwersytetem Warszawskim był bardzo zacięty. Zachowaliśmy więcej zimnej krwi od rywali i w końcówce przechylilismy szalę zwycięstwa na swoją stronę. Gdyby jednak rywale byli bardziej skuteczni, prawdopodobnie to oni cieszyliby się z wygranej. W kolejnym meczu przeciwko Koniom Mechanicznym Zgierz, pokazalismy się z gorszej strony niż w starciu z UW. Nie bez problemu pokonaliśmy mniej doświadczonego przeciwnika. Ostatni mecz wygrany 5-0 był praktycznie walkowerem  mówi przekaz z klubowej strony na Facebooku.

W finale, który w dniach 14-16 grudnia odbędzie się w Bochni wystąpi 16 zespołów. Obok gospodarzy (BSF Bochnia) oraz złotych medalistów sprzed roku (Rekord Bielsko-Biała) prawo gry uzyskały: KS Futsal Piła, Red Dragons Pniewy, FC Kartuzy, AZS UG Gdańsk, TAF Toruń, FC Flisak Toruń, AZS UMCS Lublin, AZS UW Warszawa, GKS Futsal Tychy, Gwiazda Ruda Śląska, GKS Futsal Nowiny, AZS UEK Kraków, Berland Komprachcice, Gredar Brzeg

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas