X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Udanie zacząć nowy rok. Siatkarki wracają do gry

Udanie zacząć nowy rok. Siatkarki wracają do gry

W sobotę (4 stycznia) po świątecznej przerwie do rozgrywek wracają drugoligowe siatkarki. Akademiczki w hali Centrum Kultury Fizycznej przy Langiewicza podejmą Poprad Stary Sącz. Początek meczu o godzinie 17:00.

 

W meczu pierwszej rundy między tymi zespołami lepsze były lublinianki, które wygrały na wyjeździe 3-1. Również i teraz wydają się być zdecydowanymi faworytkami.

Zielono-białe są na 4. miejscu w tabeli. Siatkarki z Lublina imponują ostatnio formą. Trzy kolejne zwycięstwa z kolei z pewnością są ważne w kontekście mentalnym. Ich rywalki tak komfortowej sytuacji nie mają. Poprad na wygraną czeka już przeszło dwa miesiące. Przegrał pięć meczów z rzędu i rok zakończył na przedostatniej ‒ 8. pozycji 2. Ligi Kobiet (Grupa 4). Teoretycznie Lublin powinien pewnie wygrać najbliższe spotkanie, ale akademiczki podchodzą do każdego rywala z szacunkiem.

- Ciężko w tym momencie spekulować wynik meczu. Myślę, że nie będzie łatwo. Jednak mam nadzieję, że po przerwie wrócimy już pełne sił i zagramy dobry mecz. Szczególnie, że gramy u siebie. ‒ mówi zawodniczka AZS-u, Sylwia Obszyńska.

Zapytana o to, jak wpłynęła przerwa świąteczna na drużynę oraz o sytuację kadrową, dodaje:

- Myślę, że ten czas był potrzebny głównie ze względu na regenerację, bo kilka z nas zmaga się z kontuzjami. Treningi organizowałyśmy sobie indywidualnie. Sporo z nas wyjechało na święta, ale wszystkie mamy się pojawić 2 stycznia na wspólnym treningu, więc w sobotę zagramy raczej pełnym składem.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas