Lublin 700 lat Lublina UMCS
Udany występ pływaków

Udany występ pływaków

W dniach 10-11 marca na obiekcie Aqua Lublin odbyły się zawody z cyklu Arena Grand Prix Pucharu Polski. Zawodnicy KU AZS UMCS Lublin w kategorii “Open” (bez podziału na kategorie wiekowe) stawali na podium dwunastokrotnie.

 

Najlepiej z ekipy lubelskiej spisał się najbardziej doświadczony Konrad Czerniak. Zawodnik cztery razy znalazł się w pierwszej trójce finałowych wyścigów. Trzy z nich kończył na pierwszym a jeden na trzecim miejscu. Czerniak okazał się najlepszy w startach na: 50 metrów stylem dowolnym (22.84 sekundy), 50 metrów stylem motylkowym (24.11 sekundy) oraz na 100 metrów tą samą techniką (53.31 sekundy). Na najniższym stopniu podium stanął w wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym (50.60 sekundy). Dzięki takim wynikom zajął drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych zawodników dwudniowych zmagań, a pierwsze w kategorii stylu motylkowego.

- Pierwszy start w sezonie na zawodach Arena Grand Prix Polski w Lublinie mam już za sobą. Dwa dni rywalizacji przyniosły wiele emocji oraz dużą dawkę informacji szkoleniowych. To był dobrze przepracowany okres przygotowawczy. Start w zawodach oceniam jako udany. Teraz czeka mnie zgrupowanie na Teneryfie - napisał na swoim facebookowym profilu Czerniak.

Oprócz niego dobrze zaprezentowali się też inni reprezentanci Klubu Uczelnianego. W stylu klasycznym kobiet świetnie wypadła Weronika Żmuda. Zawodniczka triumfowała na dystansie 200 metrów, ustanawiając przy tym nowy rekord województwa lubelskiego. Od 11 marca wynosi on 2:31.74 sekundy. Za jej plecami do mety dotarła inna reprezentantka AZS UMCS Lublin - Wiktoria Samuła (2:37.38). W zmaganiach na 100 metrów Weronika Żmuda dopłynęła do mety jako druga (1:11.48). Dzięki temu zajęła drugą lokatę w zestawieniu najlepszych pływaczek rywalizujących stylem klasycznym na Aqua.

- W tym okresie przygotowawczym zawsze zdarza się ktoś, kto odbiega swoimi wynikami od normy. Rezultaty Weroniki systematycznie idą w górę - mówi trener Piotr Kasperek.

Dwukrotnie na podium stanęły też Wiktoria Samuła oraz Julia Adamczyk. Pierwsza z nich była druga na wyżej wspomnianym dystansie 200 metrów stylem klasycznym oraz trzecia na 50 metrów klasykiem (33:43). Julia Adamczyk wyścigach na 200 oraz 400 metrów stylem zmiennym zajęła trzecie miejsca. Jej czasy to: 2:23.75 sekundy i 5:02.08. Samuła.

Po razie w najlepszej trójce znaleźli się: Kamil Bryła i Kamila Andrzejewska. Nasz grzbiecista z czasem 57.76 stanął na najniższym stopniu podium w rywalizacji 100-metrowców, a Kamila była trzecia na 200 metrów motylkiem (2:22.18).

W klasyfikacji medalowej triumfowali zawodnicy UKS G-8 Bielany Warszawa. Wliczając podział na poszczególne kategorie wiekowe zgromadzili na swoim koncie 46 miejsc w pierwszej trójce. Reprezentacja KU AZS UMCS Lublin w tym zestawieniu była dziesiąta (20 pozycji medalowych).

- Uważam, że nasze starty są zadowalające. Musimy pamiętać, że to okres przygotowawczy i nie spodziewaliśmy jakichś świetnych czasów. Mimo wszystko w kategorii “Open” dwanaście razy stawaliśmy na podium. Naszym głównym celem są Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców oraz Mistrzostwa Polski Juniorów. Teraz planujemy wystartować pod koniec kwietnia na Arena Grand Prix w Opolu. Chcielibyśmy też zaprezentować się w zmaganiach międzyanarodowych w Holandii, jeśli to nam się uda - podsumowuje występy trener Piotr Kasperek.

 

Organizatorami zawodów byli:

- Polski Związek Pływacki

- Lubelski Okręgowy Związek Pływacki

- KU AZS UMCS w Lublinie

- Urząd Miasta Lublin

- MOSIR Bystrzyca Sp. z o.o. w Lublinie

 

fot. Michał Piłat

Autor: K.W.

Wspierają Nas