Grupa UMCS Biega w strukturach Klubu

Porozumienie między KU AZS UMCS Lublin a grupą UMCS Biega podpisane! Konferencja prasowa, na której nastąpiło złożenie podpisów odbyła się 23 maja w siłowni Fit&Gym AZS.

Udział w niej wzięli: Prezes Zarządu KU AZS UMCS Lublin Dariusz Gaweł oraz przedstawiciel grupy UMCS Biega, Doktor Grzegorz Janusz. Porozumienie oznacza, że od tego momentu grupa UMCS Biega oficjalnie została włączona w struktury klubowe.

- Cieszymy się, że AZS UMCS Lublin nie tylko działa dla studentów czy grup juniorskich, ale też dla absolwentów, pracowników Uczelni, dla wszystkich, którzy chcą uprawiać ten sport. Dzisiejszy dzień tylko to potwierdza. Cały czas się rozrastamy, a grono przyjaciół środowiska akademickiego się ciągle powiększa. To nas bardzo cieszy. Mamy nadzieję, że grupa UMCS Biega będzie startowała nie tylko w Biegu o Puchar Rektora, ale także w półmaratonach, maratonach, biegach rzeźnika i będzie rosła w siłę. Tego sobie i Panu Doktorowi życzę  powiedział Prezes KU AZS UMCS Lublin, Dariusz Gaweł

- To porozumienie oznacza dla nas rozwój. Dzięki niemu zyskujemy dostęp do tego, co oferuje AZS UMCS Lublin. Z jednej strony jest to zaplecze sportowe, jak choćby opieka trenerska. Z drugiej natomiast pewne zaplecze menedżerskie, PR-owe czy marketingowe, na czym też nam zależy. Klub jest naprawdę świetnie zarządzany przez młodą kadrę  skomentował Doktor Grzegorz Janusz.

Najbliższym startem, w którym zaprezentuje się grupa UMCS Biega będzie 21. Bieg o Puchar Rektora, który odbędzie się już 5 czerwca w parku akademickim UMCS. Klub Uczelniany AZS UMCS Lublin jest partnerem wydarzenia oraz sponsorem nagród dla najlepszych biegaczy.