Lublin 700 lat Lublina UMCS
Umowa sponsorska podpisana!

Umowa sponsorska podpisana!

W czwartek (18 października) w siedzibie Fabryki Cukierków Pszczółka odbyło się podpisanie nowej umowy sponsorskiej między Krajową Spółką Cukrową, Fabryką Cukierków Pszczółka, Uniwersytetem Marii-Curie Skłodowskiej a Klubem Uczelnianym AZS UMCS Lublin.

 

Udział w konferencji wzięli: Jego Magnificencja Rektor UMCS – prof. dr hab. Stanisław Michałowski, Prezes Zarządu Fabryki Cukierków Pszczółka – Robert Rudnicki, Dyrektor Departamentu Marketingu i Sprzedaży Krajowej Spółki Cukrowej – Paweł Jacek Piotrowski oraz Prezes Zarządu AZS UMCS Lublin – Dariusz Gaweł.

W części oficjalnej głos zabrał Rektor UMCS oraz przedstawiciel Krajowej Spółki Cukrowej.

- Na naszej uczelni stawiamy na sport! Chcemy, żeby nasza młodzież bardzo dobrze odnajdywała się w rywalizacji akademickiej. W klasyfikacji uniwersytetów za zeszły rok, zajęliśmy drugie miejsce w Polsce. Mamy kilka drużyn ligowych, a naszym oczkiem w głowie są Pszczółki. Bardzo się cieszę, że nadal możemy współpracować z Krajową Spółką Cukrową oraz Fabryką Cukierków Pszczółka. Od wielu lat idzie to bardzo dobrze, za co serdecznie dziękuję. W tym roku sprawy nam się nieco komplikowały. Krajowa Spółka Cukrowa oraz Fabryka Cukierków Pszczółka mają swoje wyzwania i jak najbardziej to rozumiemy. Niższe ceny cukru oczywiście mogą wpływać w pewnym stopniu na sponsorowanie drużyn. Tym bardziej cieszymy się, że będzie ono kontynuowane. Trochę nie wyobrażam sobie innej nazwy naszego zespołu. Mówiąc “Pszczółki” wszyscy wiedzą, kogo mamy na myśli. Dziękuję Prezesowi Zarządu Krajowej Spółki Cukrowej – Krzysztofowi Kowie oraz obecnemu dzisiaj z nami Prezesowi Zarządu Fabryki Cukierków Pszczółka – Robertowi Rudnickiemu. Uważam, że wykonujemy wspólnie dobrą pracę. Mam nadzieję, że w aspekcie sportowym w tym roku będzie lepiej niż w ubiegłym. Dziękuję też mediom za to, że towarzyszą naszej drużynie – powiedział Rektor UMCS, prof. dr hab. Stanisław Michałowski.

- Jest mi bardzo miło, że mogę reprezentować Zarząd Krajowej Spółki Cukrowej w tym uroczystym dniu. To kontynuacja naszej wieloletniej współpracy. Mam nadzieję, że będzie ona także kontynuowana w przyszłości. Zależy to oczywiście od wielu czynników, ale jesteśmy dobrej myśli. Cieszymy się, że możemy wspierać sport, ale odnosić też z tego tytułu korzyści. Ta dzielna drużyna nas reprezentuje i promuje nasze produkty. Każda forma promocji jest dla nas bardzo ważna. Dobrze, gdy dobry produkt promuje dobra drużyna, a taką właśnie jest Pszczółka – skomentował podpisanie umowy Dyrektor Departamentu Marketingu i Sprzedaży Krajowej Spółki Cukrowej – Paweł Jacek Piotrowski.

Po podpisaniu umowy nastąpiło pamiątkowe przekazanie koszulek przez zespół dla sponsorów.

- Posiadanie stabilnego partnera w sporcie wyczynowym jest czymś kluczowym. Pozwala nam to patrzeć w szerokiej perspektywie nie tylko na sport seniorski, ale też szkolenie dzieci i młodzieży. Jesteśmy z tego bardzo dumni. Wpisuje się to w strategię uniwersytetu, czyli budowania uczelni kompletnej. Niedługo powstanie hala sportowa, na której nasze Pszczółki będą mogły rywalizować. Myślę, że to perspektywa dwóch lat. Cieszymy się, że Krajowa Spółka Cukrowa oraz Fabryka Cukierków Pszczółka doceniają naszą współpracę. To buduje i za to dziękuję! – powiedział Prezes Zarządu AZS UMCS Lublin – Dariusz Gaweł zapytany o to, co oznacza podpisanie umowy dla klubu.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas