Arcytrudna przeprawa akademików. Sokół pokonany!

W swoim ostatnim meczu w tym roku, koszykarze U!NB AZS UMCS Start II Lublin pokonali Sokoła Ostrów Mazowiecką 76-70. O zwycięstwo nie było jednak łatwo. Tabela 2. Ligi Grupy BTUTAJ.

Pierwsze minuty były wyrównane, ale z czasem zaczęli dominować przyjezdni. Gdy skuteczną akcją pod koszem popisał się Maciej Cukierda, Sokół prowadził 13-6. Chwilę później trafił Paweł Łapiński i goście wygrywali 15-6. Nie takiego początku spodziewali się kibice zgromadzeni w hali MOSiR. Przed zakończeniem pierwszej części meczu miejscowi zdołali nieco zmniejszyć straty do stanu 14-19. Wynik ustalił Mateusz Wiśniewski.

Druga odsłona w wykonaniu gospodarzy była już lepsza. Na doprowadzenie do remisu potrzebowali trzech minut (21-21). Następnie “trójkę” dołożył Szymon Jaworski (24-21). Przez chwilę wydawało się, że miejscowi odskoczą, ale tak się nie stało. Brakowało dokładności. Zespoły zeszły do szatni przy remisie 32-32.

Po zmianie stron swoje “pięć minut” miał Bartłomiej Nycz. Druga połowa zaczęła się od dwóch skutecznych rzutów trzypunktowych w jego wykonaniu (38-32). W ekipie Sokoła skuteczny był Norman Zuber. Jednak  różnica wypracowana na początku trzeciej kwarty utrzymywała się w dalszym fragmencie meczu. Ale po siedmiu minutach gry, kiedy skutecznością z dystansu popisał się Bogdan Izrailewski, goście zbliżyli się (51-48). Trener AZS UMCS Start II Lublin ‒ Przemysław Łuszczewski wziął czas. Jednak końcówka była lepsza dla Sokoła. Przed ostatnią częścią gry na tablicy wyników widniał rezultat 55-55.

Ale na ostatnią odsłonę gospodarze wyszli zdecydowanie bardziej zmotywowani od swoich rywali. Najpierw trafił Karol Obarek (57-55). Po nim skuteczni byli jego koledzy z drużyny (63-55). Niemoc gości przełamał Cukierda (63-57). To dało im impuls do odrabiania strat. Okazji ku temu nie brakowało, bo akademicy zaczęli się mylić. Jednak dwie skuteczne akcje Bartłomieja Nycza ponownie uspokoiły atmosferę (69-60). Na cztery minuty przed syreną końcową szkoleniowiec Sokoła ‒ Antonio Daykola poprosił o przerwę. Po niej nie brakowało emocji, ale ostatecznie ku uciesze kibiców z Lublina wygrali gospodarze.

- Na pewno popełniliśmy dzisiaj bardzo dużo błędów. Ważne, że mimo złego początku, mentalnie daliśmy radę w dalszej części spotkania. Będziemy je analizować, aby wyeliminować te mankamenty, które się dzisiaj przydarzyły. Jeśli chodzi o pierwszą część sezonu, to trudno powiedzieć czy jesteśmy zadowoleni. Przegraliśmy z drużynami z czołówki. Ale też tak naprawdę mało co graliśmy we własnej hali. Mamy nadzieję, że w nowym roku, gdy będziemy mieli większość meczów u siebie, wyniki będą lepsze. Wsparcie kibiców jest bardzo ważne. Dodatkowo staramy się grać całym składem, co jest istotne szczególnie w końcówce sezonu. Drużyny, które grają piątką czy szóstką zawodników, mogą być wtedy zmęczone. My mamy szeroki skład i takie rozłożenie wysiłku na cały zespół z pewnością zaprocentuje. ‒ skomentował mecz zawodnik gospodarzy, Kamil Waniewski.

U!NB AZS UMCS Start II Lublin ‒ Sokół Ostrów Mazowiecka 76-70 (14-19, 18-13, 23-23, 21-15)

U!NB AZS UMCS Start II Lublin: Bartłomiej Nycz (15), Mirosław Uniłowski (DNP), Adam Myśliwiec (12), Krzysztof Wąsowicz (5), Karol Obarek (7), Szymon Jaworski (13), Wojciech Matysek (DNP), Jakub Stefaniuk (DNP), Mateusz Wiśniewski (14), Tymoteusz Pszczoła, Kamil Waniewski (10).

Sokół Ostrów Mazowiecka: Paweł Łapiński (4), Maciej Cukierda (14), Przemysław Słoniewski (8), Norman Zuber (10), Aleksander Szczerbatiuk (10), Michał Grabowski (3), Jakub Sienkiewicz (13), Bogdan Izrailewski (8), Mahamed Abdeelal, Artur Zadroga (DNP), Mateusz Kazimierczuk, Sebastian Gąsiorowski.