Lublin 700 lat Lublina UMCS
U!NB vs ŁKS w niedzielę w hali Globus

U!NB vs ŁKS w niedzielę w hali Globus

Przed koszykarzami U!NB AZS UMCS Lublin ważny mecz. W niedzielę, wyjątkowo w hali Globus, akademicy podejmą AZS ŁKS UŁ SG Łódź. Będzie to starcie, które może decydować o tym, kto będzie rozstawiony w fazie play-off.

 

Obie drużyny dzieli tylko jedno miejsce w tabeli. Póki co wyżej, bo na czwartym miejscu są lublinianie. Jednak różnica między nimi, a najbliższymi rywalami wynosi tylko oczko. W pierwszym pojedynku lepsi byli zawodnicy z Łodzi, którzy wygrali u siebie 90-84.

ŁKS jest silną ekipą. Świadczy o tym nie tylko miejsce w tabeli. Co prawda ostatnie wyniki zawodników prowadzonych przez trenera Piotra Zycha są różne, ale ich terminarz nie jest łatwy. Po przegranych z wyżej notowanymi zespołami KK Warszawa oraz Tur Basket Bielsk Podlaski, ŁKS przełamał się w starciu z Hutnikiem (91-68). Wyniki TUTAJ. Piąte miejsce w Grupie B jest jak najbardziej do poprawy. Kluczowa jest wygrana w najbliższy weekend w Lublinie, o czym doskonale wiedzą łodzianie. Spodziewać się z ich strony należy się zatem walki o każdą piłkę. Najskuteczniejsi w szeregach ekipy z Łodzi są Bartłomiej Bartoszewicz (360) i Kacper Dominiak (344).

Dla U!NB stawka nie jest wcale mniejsza. W przypadku wygranej awansują na trzecią pozycję. Porażka sprawi, że akademicy będą piąci. Jest zatem o co grać. Do końca sezonu zasadniczego zaledwie cztery kolejki. Czym wyższa lokata, tym większe szanse w play-offach. Zielono-biali są w dobrej dyspozycji, o czym mogą świadczyć dwie wygrane z rzędu: u siebie z liderem z Białegostoku (78-75) oraz wyjazdowa KS Rosą (63-73).

Okazja na trzeci triumf z kolei w niedzielę (24 lutego) o godzinie 16:00. To spotkanie wyjątkowo w hali Globus.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas