X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
W niedzielę mecz ligowy futsalistów

W niedzielę mecz ligowy futsalistów

W spotkaniu trzynastej kolejki rozgrywek 1. Ligi Futsalu, AZS UMCS Lublin zmierzy się z ITD24 Remedium Pyskowice. Dla podopiecznych trenera Artura Gadzickiego będzie to pierwsze ligowe starcie w tym roku.

 

Pierwszy pojedynek między oboma zespołami zakończył się wysokim zwycięstwem zawodników z Pyskowic (9-2).

Nie wydaje się jednak, aby w najbliższym meczu to Remedium było faworytem. Futsaliści z Pyskowic znajdują się na przedostatnim miejscu w tabeli (9 punktów). Będąca na ostatniej pozycji Odra Opole ma tyle samo oczek, ale jedno spotkanie mniej. To znaczy, że ITD24 jest w teoretycznie gorszej sytuacji od niej. Z drugiej strony taka sytuacja Remedium może podziałać na najbliższych przeciwników lublinian mobilizująco. Dla nich to najwyższy czas, aby rozpocząć marsz w górę tabeli, poza strefę spadkową. ITD24 pozostaje bez zwycięstwa do końcówki listopada. W tym roku Pyskowice grały dwukrotnie: po razie w Pucharze Polski i lidze. Oba pojedynki kończyły się porażkami. Wyjazdowa przegrana w zmaganiach pucharowych 2-10 z Tęczą Krosno Odrzańskie była dosyć sromotna. W miniony weekend lepiej wyglądała już postawa Remedium na parkietach ligowych, gdzie ulegli Gwieździe Ruda Śląska tylko 3-4. To pokazuje, że dyspozycja zespołu ze Śląska idzie w górę. Najlepszym strzelcem ITD24 jest Wojciech Wołongiewicz (6 goli).

Dziki w 2019 roku zagrały tylko raz. W hali Globus uległy po dogrywce drużynie Maxfarbex Buskowianka Busko Zdrój 3-8 w ramach Pucharu Polski. To był trudny powrót do grania po miesięcznej przerwie od rytmu meczowego. W miniony weekend podopieczni trenera Gadzickiego nie wybiegli, bo ich mecz został przełożony. Było więc więcej czasu na dopracowanie niedociągnięć w ich grze. Akademicy aktualnie są na siódmym miejscu w lidze (13 punktów). Najbliższy mecz jest istotny w kontekście układu dolnej części tabeli. Wygrana pozwoli nieco spokojniej patrzeć w przyszłość.

 

Początek spotkania z Remedium w niedzielę (20 stycznia) o godzinie 17:00 w hali Globus.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas