X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
W niedzielę mecz szczypiornistek

W niedzielę mecz szczypiornistek

MTS Żory będzie najbliższym rywalem piłkarek ręcznych MKS AZS UMCS Lublin. To spotkanie w najbliższą niedzielę (3 lutego) w hali Globus. Początek o godzinie 16:00.

 

Gdy oba zespoły mierzyły się ze sobą na początku października, lepsze okazały się lublinianki. Akademiczki pokonały MTS na jego terenie 30-26.

Wydaje się, że trudno będzie Żorom o rewanż za tamtą porażkę. Patrząc na wyniki zespołu ze Śląska, ciężko uważać inaczej. MTS na ligowe zwycięstwo czeka już dwa miesiące. Oczywiście była w tym czasie przerwa między rundami, ale jednak trzy ostatnie mecze kończyły się przegranymi podopiecznych trenera Romana Kamińskiego:

 

                              MTS Żory – FutureNet Imperium Katowice 20-31

                              MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz – MTS Żory 29-27

                              MTS Żory – SPR JKS Jarosław 24-40

 

Najbliższe rywalki lublinianek są obecnie na przedostatnim miejscu w tabeli. Ich najbardziej bramkostrzelną zawodniczką jest Zuzanna Mikosz (72).

Lublin natomiast jest piąty i to właśnie zielono-białe będą faworytkami do zwycięstwa w niedzielę. W zeszłej kolejce miejscowe uległy na wyjeździe wyżej notowanej Varsovii 26-27, zatem teraz będą chciały powrócić na ścieżkę zwycięstw.

Czy im się to uda, przekonamy się w niedzielę. Początek pojedynku w hali Globus o godzinie 16:00.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas