X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
W starciu z Odrą potrzebują wsparcia z trybun

W starciu z Odrą potrzebują wsparcia z trybun

W spotkaniu jedenastej kolejki rozgrywek 1. Ligi Futsalu Mężczyzn, AZS UMCS Lublin zmierzy się z Odrą Opole. Dziki powalczą o pierwsze zwycięstwo od 27 października.

 

Najbliższy rywal akademików jest w tabeli niżej niż zespół z Lublina. Odra z dorobkiem 9 punktów zajmuje aktualnie dziesiąte miejsce. Jednak w ostatnich trzech meczach podopieczni trenera Artura Adasika przegrali tylko raz. Bilans bramkowy opolan to 24-30. Ich najlepszym strzelcem jest Stefan Karnatowski (5). Poniżej wyniki ostatnich meczów Odry:

 

                              Odra Opole – Futsal Team Brzeg 2-2

                              Odra Opole – Remedium Hybryd Pyskowice 2-3

                              Berland OSiR Komprachcice – Odra Opole 3-3

 

Dziki nie wygrały od końcówki października. Cztery kolejne bez zwycięstwa zostały też przepłacone kontuzjami w zespole. Sytuacja nie jest kolorowa. Akademicy mają na koncie 10 oczek, co przekłada się na siódme miejsce w Grupie Południowej. Walkę o przełamanie złej passy zapowiada zawodnik Lublin – Mateusz Szafrański:

- Czujemy, że czołówka odskakuje. Jednak jesteśmy zdeterminowani żeby wygrać i stworzyć dobre widowisko. Oczywiście mamy teraz gorszą passę, ale jesteśmy drużyną i razem wyjdziemy z tego "dołka". Atmosfera w zespole jest dobra. Wiemy, co musimy poprawić, żeby takie mecze jak ostatnio już nam się nie przytrafiły. Potrzebujemy wsparcia na trybunach i liczymy, że "Globus" w niedzielę będzie żył futsalem. Zapewniam, że zrobimy wszystko żeby każdy kolejny mecz wygrywać. Zapraszam wszystkich na mecz!

Początek starcia z Odrą w niedzielę (9 grudnia) o godzinie 16:30 w hali Globus.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas