X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
W niedzielę emocje z Pucharem Polski

W niedzielę emocje z Pucharem Polski

W 1/32 finału Halowego Pucharu Polski w Futsalu, zawodnicy AZS UMCS Lublin podejmą przed własną publicznością Maxfarbex Buskowiankę Busko Zdrój. Będzie to pierwszy sprawdzian akademików w nowym roku.

 

Pamiętamy minioną edycję HPP, kiedy to Dziki dotarły aż do 1/8 finału. Wtedy po drodze pokonały pierwszoligowy Remedium Hybryd Novitech Pyskowice oraz ekstraklasowe Solne Miasto Wieliczkę. Lepsi okazali się dopiero futsaliści Clearexu Chorzów (Ekstraklasa). W tym roku znowu na pierwszym szczeblu zmagań rywalem będzie zespół pierwszoligowy.

Oba zespoły grały ze sobą już w tym sezonie. Na wyjeździe lepsi byli podopieczni trenera Artura Gadzickiego, którzy wygrali 2-1.

Buskowianka nie będzie łatwym rywalem. Futsaliści ze świętokrzyskiego w ligowej tabeli znajdują się tuż za plecami zielono-białych. Na swoim koncie z bilansem 3-3-5 uzbierali 12 punktów. Co prawda końcówka pierwszej rundy nie była w ich wykonaniu udana. Na pięć minionych spotkań wygrali tylko jedno, kończące pierwszą część sezonu – 8 grudnia z GKS-em Tychy (2-1). Od tamtego czasu był miesiąc przerwy, a zatem czas na poprawienie niedociągnięć w grze. Najskuteczniejszy w zespole Buskowianki jest Marcin Taler (5).

Akademicy również mają za sobą trudny okres. Jednak podobnie do Maxfarbexu przełamali się na koniec pierwszej rundy. Zwycięstwo z Odrą z Opole (6-3) sprawiło, że Dziki oddaliły się od dołu tabeli i mogły spokojne myśleć o przygotowaniach do kolejnych meczów. Pierwszy z nich już 6 grudnia, w ramach Halowego Pucharu Polski.

Początek spotkania z Buskowianką o godzinie 18:00 w hali Globus.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas