Lublin 700 lat Lublina UMCS
W sobotę zakończą sezon

W sobotę zakończą sezon

W meczu 18. kolejki rozgrywek 1. Ligi Piłki Ręcznej Kobiet, MKS AZS UMCS Lublin podejmie w hali Globus MTS Żory. Dla podopiecznych trenera Patryka Maliszewskiego będzie to już ostatni pojedynek w sezonie 2017/2018.

 

Pierwsza batalia pomiędzy tymi zespołami miała miejsce 9 grudnia. W niej minimalnie lepsze okazały się akademiczki, który wygrały na wyjeździe 25-24.

Szczypiornistki prowadzone przez trenera Bartłomieja Dudę w dotychczasowych 17 spotkaniach odniosły 8 zwycięstw, a 9 razy musiały uznać wyższość przeciwniczek. Dzięki temu na swoim koncie zgromadziły 26 oczek. MTS to aktualnie szósta drużyna w stawce, ale może jeszcze poprawić swoją pozycję, bo tyle samo punktów co ona ma piąta UKS Varsovia Warszawa. Zespół z Żor gra jednak w przysłowiową kratkę. Wygrane przeplata porażkami. Widać to po ostatniej dyspozycji najbliższych rywalek akademiczek.

 

          14. kolejka: KS Otmęt Krapkowice – MTS Żory 24-29

          15. kolejka: MTS Żory – SPR Olkusz 28-32

          16. kolejka: AZS-AWF Warszawa – MTS Żory 33-36

          17. kolejka: MTS Żory – SPR Sośnica Gliwice 21-28

 

Najskuteczniejsza w ekipie MTS-u jest Zuzanna Mikosz, która już 117 razy trafiała do bramki przeciwniczek.

Lublinianki mają za sobą bądź co bądź bardzo udany sezon. W pewnym momencie znajdowały się nawet na pozycji liderek Grupy B. Aktualnie akademiczki plasują się na czwartym miejscu (34 punkty) ze stratą trzech oczek do trzecich szczypiornistek AZS-AWF Warszawa oraz ośmiu do pierwszych zawodniczek z Olkusza. Końcówka rozgrywek nie jest dla AZS-u najlepsza. Na cztery ostatnie mecze, wygrały tylko raz. Wydaje się, że zawodniczki z Lublina tym bardziej będą chciały się za to zrewanżować i dobrze pożegnać się z kibicami w hali Globus.

Ostatni mecz sezonu 2017/2018 pomiędzy MKS AZS UMCS Lublin a MTS Żory już w najbliższą sobotę (28 kwietnia) o godzinie 15:30 w hali Globus.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas