Ważna wygrana koszykarzy U!NB

W meczu jedenastej kolejki 2. Ligi Mężczyzn koszykarze U!NB AZS UMCS Lublin wygrali z KK Warszawą 77-62. Najlepiej punktującym zawodnikiem w szeregach akademików był Mateusz Wiśniewski (22).

Wynik rzutem osobistym otworzył Krystian Koźluk (0-1). Po niespełna dwóch minutach prowadzenie akademikom dał Bartosz Muda (3-1). Po faulu podwyższył Michał Wojtyński i zrobiło się 3-6. Momentalnie rzutem “za trzy” odpowiedział Mateusz Wiśniewski (5-6). “Dwójkę” dorzucił Patryk Wydra (7-6). Po rzucie Wojtyńskiego było już 9-10, ale szybko odpowiedział Muda (12-10). Wyrównał Patryk Jankowski (12-12). Po długim czasie ponowne prowadzenie przyjezdnym dał kapitan gości, Wojtyński (12-14). Połowicznie skuteczny na linii rzutów osobistych był Wiśniewski (17-16). Dwa punkty dorzucił Wydra (19-16). Podwyższył Szymon Daszke (21-16) i takim wynikiem zakończyła się pierwsza kwarta.

Jako pierwszy w drugiej kwarcie punkty zdobył Muda (23-19). Przy stanie 25-19 trener Łuszczewski poprosił o czas na żądanie. Po nim punkty zdobył Koźluk (25-21). Połowicznie skuteczny na linii rzutów osobistych był Daszke (26-21). Dwa punkty dopisał Koźluk (26-23), po czym trener wziął kolejny czas. Po nim z osobistych “dwójkę” zanotował Bartłomiej Nycz (28-23). Chwilę później do swojego konta dopisał rzut “za trzy” (31-25). Rozpędzeni akademicy w połowie kwarty prowadzili już 33-25. Trener przyjezdnych poprosił o przerwę. Gospodarzy nie wybiła ona jednak z uderzenia. Po połowie meczu było 39-29.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od punktów Koźluka (39-31). Trójką odpowiedział Wydra (42-31). Kolejne dwa punkty dla gości dopisał Damian Zapert (42-33), ale ponownie szybko dwójkę dorzucił Wydra (44-33). Po rzutach osobistych Szymona Jaworskiego i Mateusza Wiśniewskiego było już 49-33. Dwa punkty dopisał na konto gospodarzy Muda i przy stanie 51-33 trener gości poprosił o czas. Goście walczyli o zmniejszenia strat, ale to im się nie udało. Przed ostatnią odsłoną akademicy wygrywali (61-46).

Tę trafieniem otworzył Wiśniewski (63-48). Dwa z trzech rzutów po faulu wykorzystał Jaremkiewicz (63-53). Kolejne punkty dołożył Wiśniewski (67-55). Po “trójce” Jaworskiego (70-50) trener przyjezdnych wziął czas. Gospodarze jednak byli zbyt dobrze dysponowani tego wieczoru. Ostatecznie AZS zwyciężył w hali MOSiR 77-62.

KK Warszawa to ciężki przeciwnik. Wygraną uważam za sukces. Grają tam zawodnicy, którzy kiedyś występowali w pierwszej lidze. To zwycięstwo cieszy, szczególnie po tym wyjazdowym triumfie w Bielsku. Szykujemy się na kolejny mecz w sobotę  skomentował po meczu trener akademików, Przemysław Łuszczewski.

U!NB AZS UMCS Lublin  KK Warszawa 77-62
(21-16, 18-13, 22-17, 16-16)

U!NB AZS UMCS Lublin: Bartłomiej Nycz (8), Patryk Wydra (15), Szymon Strzałkowski, Bartosz Muda (18) Szymon Jaworski (5), Mateusz Wiśniewski (22), Pablo Lopez, Jakub Stefaniuk, Kamil Waniewski (2), Szymon Daszke (7)

KK Warszawa: Bartosz Grudziński, Patryk Jankowski (7), Rafał Baczyński, Tomasz Jaremkiewicz (10), Bogdan Izrailewski, Michał Wojtyński (22), Kiryl Dziatchuk, Kacper Mościcki (2), Damian Zapert (2), Krystian Koźluk (19)

Autor: Paulina Ziemiańska