Weekend na wyjeździe. Pół na pół

Dwa zespoły AZS UMCS Lublin grały w miniony weekend na wyjeździe. Mowa o piłkarzach ręcznych oraz siatkarkach. Ich batalie zakończyły się połowicznym sukcesem.

Zwycięstwo odnieśli szczypiorniści, którzy pokonali Włókniarza Konstantynów Łódzki 29-23. Dla akademików było to drugie zwycięstwo w czwartym spotkaniu sezonu 19/20. Śmiało można mówić o dużym sukcesie, bo w ekipie z Lublina zgłoszonych do meczu było tylko siedmiu zawodników! Granie praktycznie jednym składem nie nie powstrzymało zielono-białych przed zdobyciem kompletu oczek. Spotkanie od pierwszego gwizdka sędziego było wyrównane. W szeregach AZS-u kluczowe role odgrywali Jakub Rycerz i Dmytro Dmytruk. W końcówce pierwszej części gry delikatną przewagę objął Włókniarz (13-10). Jednak dzięki golom Dmytruka i Rycerza do przerwy lublinianie tracili tylko jedno trafienie (14-13). Po zmianie stron to szczypiorniści z Koziego Grodu zdominowali boiskowe wydarzenia. Przez dziesięć minut ośmiokrotnie pokonali bramkarza rywali. Ci z kolei dokonali tej sztuki tylko raz. Skutkiem tego było wysokie prowadzenie drużyny AZS UMCS Lublin (15-21). Gospodarze gonili wynik, głównie za sprawą dobrze dysponowanego Daniela Stępnia. Jednak wszystko na co było stać miejscowych, to zbliżenie się do stanu 19-22. Dalej mecz kontrolowali zawodnicy z Lublina, którzy pewnie wygrali 29-23. Aktualnie zielono-biali zajmują 5. miejsce w Grupie III A (2. Liga Piłki Ręcznej).

Włókniarz Konstantynów Łódzki ‒ AZS UMCS Lublin 23-29 (14-13)

AZS UMCS Lublin: Dmytro Dmytruk (7), Wojciech Bochenko (6), Oskar Majewski (2), Karol Kołodziejczyk, Jakub Rycerz (12), Daniel Burek (2), Jacek Stachowicz.

Drugie starcie z kolei przegrały natomiast siatkarki. Po dobrym początku sezonu (dwa zwycięstwa) przyszły dwie porażki. W sobotę lepsza od podopiecznych trenera Piotra Fijołka była drużyna Pogoni Proszowice, która po tym meczu została wiceliderem Grupy 4. Przyznać jednak trzeba, że spotkały się dwa równorzędne zespoły. W każdym secie walka trwała praktycznie do końca. Pierwsze dwie partie padły łupem Proszowiec. Postawione pod ścianą akademiczki dzięki wygranej w trzeciej odsłonie przedłużyły swoje nadzieje na zdobycz punktową. Te jednak rozwiał kolejny set. Podobnie jak w poprzednich trwała równa walka, w której nieco lepsze były siatki Pogoni, dzięki czemu zakończyły spotkanie. Porażka sprawia, że AZS UMCS Lublin spada na 4. miejsce w tabeli 2. Ligi Siatkówki (Grupa 4).

Pogoń Proszowice ‒ AZS UMCS Lublin 3-1 (25-23, 25-22, 22-25, 25-22)

AZS UMCS Lublin: Patrycja Zielińska, Julia Chadała, Natalia Gieroba, Sylwia Obszyńska, Klaudia Pawlik, Anna Targońska, Paulina Kłuś,  Marta Jasińska, Zuzanna Urbańska