Weekend na wyjeździe: pewny triumf koszykarzy

Jedyną ekipą, która w pierwszy weekend nowego roku grała poza Lublinem, była drużyna koszykarzy. Podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego bez większych kłopotów pokonali PKK 99 Pabianice 87-69. Zajmują 3. miejsce w tabeli 2. Ligi (Grupa B).

Śmiało można powiedzieć, że decydujący wpływ na układ meczu miał już jego początek. Zawodnicy U!NB AZS UMCS Start II Lublin od pierwszego gwizdka sędziego przejęli inicjatywę. Po trzech minutach wygrywali 11-0. Gospodarze byli bezradni. Pierwsze punkty dla nich z linii osobistych zdobył Sebastian Szymański (2-11). Faworyzowani akademicy szybko odpowiedzieli za sprawą Mateusza Wiśniewskiego (2-13). Ich silną bronią były rzuty “za trzy”. Gdy drugi raz sobotniego popołudnia właśnie w ten sposób trafił Bartłomiej Nycz, Lublin prowadził 21-6. W końcówce pierwszej odsłony Pabianice zdołały zmniejszyć dystans, ale strata nadal była duża (15-21). Druga kwarta była jedną z najbardziej wyrównanych w całym pojedynku. Jednak goście cały czas utrzymywali bezpieczną przewagę. Choć zdecydowanie szwankowała skuteczność. Zawodnicy z Lubelszczyzny punktowali przede wszystkim dzięki rzutom wolnym. Do szatni koszykarze obu drużyn schodzili przy wyniku 35-44.

Po zmianie stron przyjezdni jeszcze bardziej odskoczyli. Duża w tym zasługa najlepiej punktującego w spotkaniu Szymona Jaworskiego. Po trzech kwartach AZS UMCS Start wygrywał 68-51. Ostatnie dziesięć minut nie wpłynęło na rezultat. Podopieczni trenera Łuszczewskiego drugi raz w tym sezonie pokonali Pabianice.

Kolejne trzy mecze akademicy rozegrają u siebie. Pierwszy z nich w najbliższą sobotę z Akademią Koszykówki Legii Warszawa.

PKK 99 Pabianice ‒ U!NB AZS UMCS Start II Lublin 69-87 (17-25, 18-19, 16-24, 18-19)

U!NB AZS UMCS Start II Lublin: Bartłomiej Nycz (13), Maciej Dobrowolski, Mirosław Uniłowski (3), Adam Myśliwiec (11), Krzysztof Wąsowicz (11), Karol Obarek (9), Szymon Jaworski (17), Mateusz Wiśniewski (15), Tymoteusz Pszczoła, Kamil Waniewski (8).