Weekend na wyjeździe

Miniony weekend był połowicznie udany dla naszych zespołów, które wystąpiły w roli gości. Na obcym terenie zagrały dwie drużyny AZS-u. Do Ostrowi Mazowieckiej pojechali koszykarze, a w Tomaszowie Lubelskim o punkty walczyły siatkarki.

Podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego pokonali na wyjeździe Sokoła 60-78 w meczu dziewiątej kolejki rozgrywek 2. Ligi Koszykówki Mężczyzn (Grupa B). Spotkanie było swego rodzaju rollercoasterem. Najwięcej punktów w spotkaniu zdobył kapitan akademików, Adam Myśliwiec (22).

Pierwsze trzy minuty meczu były dosyć wyrównane. W dalszej części pierwszej kwarty zdecydowanie zaczęli odjeżdżać swoim rywalom lublinianie. Po pięciu minutach na tablicy wyników widniał rezultat 7-13. Trzypunktowym rzutem popisał się Michał Marciniak. W ślad za kolegą z zespołu poszedł Piotr Jagoda, zwiększając prowadzenie akademików (7-16). Niemoc strzelecka gospodarzy trwała dalej, a koszykarze z Koziego Grodu skrzętnie to wykorzystywali. Po pierwszej kwarcie schodzili z parkietu wygrywając 10-28.

Po chwili przerwy gospodarze wrócili na boisko wyraźnie podrażnieni takim stanem rzeczy. Szybko wzięli się za odrabianie strat. Na pięć minut przed końcem róznica nadal jednak była spora. Lublinianie prowadzili 21-33. Po rzucie Bartosza Grudzińskiego w ósmej minucie drugiej odsłony, gospodarze zbliżyli się już na siedem oczek (28-35). Ostatecznie udało im się zmniejszyć przewagę akademików do zaledwie pięciu i po dwudziestu minutach było 33-38.

Trzecia partia ponownie pozwoliła powiększyć dorobek punktowy koszykarzom trenera Łuszczewskiego. Trafienia Myśliwca i Marciniaka sprawiły, że akademicy prowadzili 33-44. Z biegiem czasu ich przewaga ciągle rosła. Nie do zatrzymania był Myśliwiec, który raz po raz trafiał do kosza. Po jego punktach z rzutów osobistych na około cztery i pół minuty przed końcem tej części AZS wygrywał 35-52. Po trójce kapitana drużyny lubelskiej na minutę przed ostatnią syreną zrobiło się nawet 37-63. Ostatecznie przed decydującymi dziesięcioma minutami akademicy mieli pokaźną zaliczkę (65-39).

W ostatniej kwarcie gospodarze walczyli o zbliżenie się do lublinian, jednak AZS nie pozwolił sobie na nerwową końcówkę. Mimo porażki w tej części meczu (21-13), pewnie dowiózł wyraźną przewagę, zwyciężając ostatecznie 60-78. To już szóste zwycięstwo AZS-u w dziewiątej serii gier.

Sokół Ostrów Mazowiecka - AZS UMCS Lublin 60-78 (10-28, 23-10, 6-27, 21-13)

Sokół Ostrów Mazowiecka: Michał Grabowski (DNP), Mariusz Przygucki (9), Paweł Skarpetowski (2), Maksymilian Matyjasik (DNP), Bartosz Grudziński (5), Przemysław Jaworski (8), Artur Zadroga (2), Przemysław Słoniewski (15), Piotr Barszcz, Mateusz Moch (16), Marcin Jurkiewicz, Łukasz Ryfa (3).

AZS UMCS Lublin: Patryk Wydra (6), Szymon Strzałkowski, Bartłomiej Nycz, Adam (22) Myśliwiec, Mateusz Prażmo, Bartosz Muda (6), Szymon Jaworski (8), Mateusz Wiśniewski (10), Michał Marciniak (19), Piotr Jagoda (7).

W meczu ósmej kolejki rozgrywek 2. Ligi Siatkówki Kobiet (Grupa 4), LUK AZS UMCS Lublin uległy w Tomaszowie Lubelskim miejscowej Tomasovii 3-0. Dla lublinianek był to pierwszy mecz w sezonie bez ugrania choćby seta.

LUK nie jechał do Tomaszowa w roli faworyta. Rywalki to bowiem ekipa, która przed startem rozgrywek była wymieniana w roli kandydatek do awansu. Pierwsze trzy pojedynki to potwierdziły - Tomasovia zanotowała w nich komplet zwycięstw, tracąc jedynie punkt w wygranym  spotkaniu przeciwko Dąbrowie II Górniczej 3-2. Ostatnie kolejki były jednak dla sobotnich przeciwniczek akademiczek mało udane. Po serii zwycięstw przyszła seria porażek. Najpierw z Szóstką Mielec (3-0), następnie z Jarosławiem (0-3) oraz z Pogonią Proszowice (3-1). Mecz z LUK-iem miał być zatem przełamaniem dla mającej wysokie aspiracje Tomasovii.

Lublinianki także przed tym pojedynkiem miały na koncie trzy ligowe porażki z rzędu. Z Mielcem (2-3), Jarosławiem (3-1) oraz z Proszowicami (2-3).

Pierwszy set przebiegał po myśli gospodyń, które konsekwentnie wraz z upływem czasu powiększały swoją przewagę nad zespołem trenera Jacka Rutkowskiego. Ostatecznie ta partia wyraźnie padła łupem Tomasovii (25-15).

Kolejna odsłona również nie układała się dobrze dla lublinianek, które nie potrafiły dotrzymać kroku gospodyniom. Końcowy wynik lepszy niż w poprzedniej odsłonie, ale i tego seta wygrały miejscowe (25-20).

Trzecia i jak się okazało ostatnia partia była najbardziej wyrównana. Było już 23-23 i sprawa wyniku w tym secie nadal była niewiadomą. Kluczowe dwa punkty zdobyły jednak Tomaszowianki, triumfując 25-23, a w całym meczu 3-0.

Tomasovia Tomaszów Lubelski - LUK AZS UMCS Lublin 3-0 (25-15, 25-20. 25-23)

Tomasovia Tomaszów Lubelski: Karolina Karpiuk, Patrycja Kaniewska, Marta Chwała, Małgorzata Ruszel, Małgorzata Hajduk, Gabriela Kostur, Paulina Czekajska

LUK AZS UMCS Lublin: Magdalena Bogusz, Natalia Gieroba, Sylwia Obszyńska, Zuzanna Urbańska, Paulina Konop, Paulina Kłuś, Adrianna Nejkauf, Dominika Wawerska, Aleksandra Krzyżak, Paulina Bryła, Wiktoria Kowalska, Katarzyna Bogdańska.