Weekend na wyjeździe

W tym tygodniu dwie nasze drużyny wystąpiły w swoich meczach ligowych w roli gości. Bilans starć 0:2. Na tarczy wrócili nasi szczypiorniści, którzy ulegli w Ciechanowie miejscowemu Jurandowi oraz koszykarze, którzy przegrali w Łowiczu.

Po zeszłotygodniowych pierwszych kolejkach ligowych pewne napięcie z zespołów zeszło. Nie wiedzieliśmy natomiast na co liczyć w dzisiejszych pojedynkach. Co prawda tydzień temu oba nasze zespoły wygrały, ale przed sezonem w ich kadrach nastąpiło wiele zmian. Szczególnie widoczne było to w spotkaniu koszykarzy, którzy to w miniony weekend rzutem na taśmę wydarli u siebie zwycięstwo Stali Stalowa Wola, wygrywając w samej końcówce 72-71. Szczypiorniści na inaugurację wypadli nieco lepiej. Wyrównana była tylko pierwsza połowa spotkania pojedynku z KS Włókniarz Konstantynów Łódzki (13-12). W kolejnej zdecydowanie lepsi byli zawodnicy Patryka Maliszewskiego i cały mecz zakończył się wynikiem 28-16.

Pojedynek II Ligi Koszykówki Mężczyzn (Grupa B) Syntex Księżak Łowicz - AZS UMCS Lublin od początku był wyrównany z lekką przewagą na korzyść naszej ekipy. Widać było, że gospodarze jednak nie zamierzają odpuszczać i chcą się zrehabilitować za porażkę w poprzednim meczu przeciwko Żubrom Białystok. Po pierwszej kwarcie AZS prowadził 14-18. Kolejne dziesięć minut wyglądało bardzo podobnie. Gospodarzom udało się nieco zniwelować straty i na przerwę schodzili przy wyniku 35-36. Kluczowa dla losów spotkania okazała się trzecia odsłona, którą to Syntax wyraźnie wygrał i przed ostatnią kwartą miał nad AZS-em sporą zaliczkę (65-55). W niej nie zaprzepaścił przewagi, a nawet zdołał ją nieco powiększyć, by ostatecznie triumfować 85-74.

Najlepiej punktującym zawodnikiem naszego zespołu jak i całego spotkania został Mateusz Wiśniewski, który zdobył 22 punkty.

Mecz drugiej kolejki rozgrywek II Ligi Mężczyzn Piłkarzy Ręcznych (Grupa 3), CKS Jurand Ciechanów - AZS UMCS Lublin był starciem ekip, które udanie rozpoczęły swoje zmagania w sezonie 2017/2018 - od zwycięstw w inauguracyjnej serii gier. Pierwszą bramkę w spotkaniu rzucili podopieczni trenera Patryka Maliszewskiego. Wyrównana walka toczyła się jednak tylko w początkowym fragmencie widowiska. Z czasem to gospodarze zaczęli dochodzić do głosu, systematycznie punktując drużynę z Lublina, by po ostatniej syrenie w pierwszej połowie schodzić z parkietu przy wyniku 18-12. Wyraźnie widać było, że goście potrzebują pewnego impulsu, który sprawi, że zdołają wrócić do meczu. Druga część gry rozpoczęła się jednak od powiększenia przewagi gospodarzy. Lublinianie za odrabianie strat wzięli w końcówce spotkania. Okazało się, że jest już za późno, aby zdziałać coś więcej w tym pojedynku, niż zmniejszenie dystansu od rywali. Ostatecznie starcie CKS Jurand Ciechanów - AZS UMCS Lublin zakończyło się wynikiem 33-29.

Najwięcej bramek w ekipie AZS-u zdobył Michał Dziemiach (6 goli).

Kolejne mecze naszych drużyn już 7 października w Lublinie.

II Liga Koszykówki Mężczyzn: AZS UMCS Lublin - Żubry Białystok

II Liga Piłki Ręcznej Mężczyzn: AZS UMCS Lublin - UMKS Trójka Ostrołęka