Weekend na wyjeździe

W tym tygodniu poza Lublinem wystąpiła tylko jedna nasza drużyna. Szczypiorniści prowadzeni przez trenera Patryka Maliszewskiego udali się do Warszawy na spotkanie z zespołem KS Warszawianka. Po trzymającym w napięciu do samego końca pojedynku, AZS wygrał 27-28. Decydującego gola zdobył Michał Dziemiach, a najelpszym strzelcem w ekipie gości został Michał Rogalski (8).

Przed meczem, to lubinianie wydawali się być faworytem do triumfu. W trzech dotychczasowych ligowych potyczkach akademicy dwukrotnie schodzili z parkietu z kompletem oczek. Ich sobotni rywale po raz pierwszy zwyciężyli w trzeciej kolejce, pokonując w starciu wyjazdowym KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 20-22.

Początek spotkania był lepszy dla naszej ekipy, która po dwóch skutecznych rzutach Cezarego Muszyńskiego prowadziła 2-4. Po piętnastu minutach na tablicy wyników było 7-10. Mecz układał się zgodnie z planem. Jednak w tym momencie do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy najpierw wyrównali, a jeszcze przed przerwą zdołali odskoczyć na trzy bramki. Po ostatniej syrenie w pierwszej części spotkania wygrywali 17-14.

W drugiej odsłonie AZS wyszedł na parkiet z jasnym celem. Zawodnicy chcieli jak najszybciej odrobić straty. Udało się to po dwunastu minutach gry. Spotkanie od tej pory było bardzo wyrównane. Toczyła się walka: gol za gol. Cztery minuty przed zakończeniem spotkania gospodarze prowadzili 27-26. Do wyrównania z karnego doprowadził skuteczny tego dnia na linii siedmiu metrów, Michał Dziemiach. W samej końcówce to Warszawianka miała decydującą piłkę w swoich rękach. Ich stratę błyskawicznie chciał wykorzystać Tomasz Kiełczykowski szykujący się do oddania rzutu w kierunku pustej bramki gospodarzy, którzy zdjęli bramkarza. Został jednak faulowany, a według przepisów za takie zagranie należy się rzut karny. Czekał nas ostatni akcent w tym spotkaniu. Do piłki podszedł Dziemiach. Nasz zawodnik wykorzystał szansę, dając tym samym akademikom trzecie zwycięstwo obecnym sezonie.

Po trzech kolejkach zespół Patryka Maliszewskiego ma dziewięć punktów i plasuje się w ścisłej czołówce tabeli.

AZS UMCS Lublin: K. Pawliszyn, K. Kołodziejczyk - M. Chwiejczak (1), F. Suwała (5), S. Nowak (1), M. Rogalski (8), M. Dziemiach (6), J. Brodziak, C. Muszyński (6), B. Świąder (4), T. Kiełczykowski (2), M. Drozd.

fot: Michał Piłat