Weekend na wyjeździe

W miniony weekend dwie nasze ekipy zagrały o punkty w roli gości. Do Krakowa pojechały Pszczółki, natomiast w Jarosławiu swój mecz stoczyły siatkarki LUK AZS UMCS Lublin. Niestety oba lubelskie zespoły musiały uznać wyższość rywali.

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin uległa w stolicy Małopolski, wicemistrzyniom kraju z zeszłego sezonu - TS Wiśle Can-Pack Kraków 75-66. Najlepiej punktującą w drużynie trenera Wojciecha Szawasrskiego była Dorota Mistygacz (17).

Pojedynek rozpoczął się od trafienia za dwa oczka Marty Witkowskiej (0-2). Gospodynie odpowiedziały jednak celnym rzutem Chayenne Parker, która doprowadziła do remisu 2-2. Kolejne minuty były wyrównane. Lublinianki objęły jednopunktowe prowadzenie po “dwójce” Dajany Butuliji w czwartej minucie gry. Jednak następny fragment należał do koszykarek “Białej Gwiazdy”. Zaliczyły serię trafień, nie pozwalając przy tym na punkty Pszczółkom i na tablicy wyników zrobiło się 16-9 dla krakowianek. Akademiczki nie podłamały się jednak tym faktem i ambitnie walczyły o zmniejszenie strat, co z resztą im się udało. Doprowadziły do stanu 16-15, a ostatecznie schodziły na chwilę odpoczynku przed kolejną częścią tracąc tylko dwa oczka (19-17).

Drugą kwartę od trafień rozpoczęły: Agata Dobrowolska i Feyonda Fitzgerald, dzięki czemu lublinianki objęły prowadzenie 19-21. Z czasem do głosu zaczęły dochodzić podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka i po pięciu minutach gry było 30-25 dla Wisły. Na dwie minuty przed końcową syreną do remisu 35-35 doprowadziła Witkowska. Ostatni fragment należał jednak do gospodyń, które po pierwszej połowie prowadziły 41-35.

Początek trzeciej kwarty był lepszy dla “Wiślaczek”, które wyszły na dziesięciopunktowe prowadzenie (45-35). Lublinianki odpowiedziały jednak trafieniami Witkowskiej i Kateryny Dorogobuzowej, zmniejsząć różnicę (45-41). W dalszej części tej odsłony to gospodynie prowadziły grę, stopniowo zwiększając swoją zaliczkę. Przed decydującą czwartą partią wygrywały 61-48.

W ostatniej kwarcie Pszczółki ambitnie walczyły o odrobienie strat, ale doświadczona drużyna z Krakowa nie pozwoliła na stworzenie dla siebie nerwowej końcówki. Mimo zwycięstw w tej części przez lublinianki 14-18, nie udało się dogonić przeciwniczek. Po ostatniej syrenie w tym meczu na tablicy wyników, ku uciesze miejscowych kibiców było 75-66.

TS Wisła Can-Pack Kraków - Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 75-66 (19-17, 22-18, 20-13, 14-18)

TS Wisła Can-Pack Kraków: Aleksandra Klimas (DNP), Julia Natkaniec, Leonor Rodriguez (27), Magdalena Ziętara (2), Maurita Reid (10), Klaudia Niedźwiedzka, Sonja Greinacher (6), Chayenne Parker (9), Giedrė Labuckienė (6).

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin: Feyonda Fitzgerald (12), Kaja Grygiel (DNP), Martyna Cebulska (4), Aleksandra Kędzierska, Dorota Mistygacz, Dajana Butulija (13), Marta Witkowska (17), Agata Dobrowolska (6), Dominika Poleszak (DNP), Kateryna Dorogobuzowa (10).

W meczu szóstej kolejki rozgrywek 2. Ligi Siatkówki Kobiet (Grupa 4), LUK AZS UMCS Lublin przegrał na wyjeździe z MKS SAN-Pajda Jarosław 3-1. Lublinianki pierwszy raz w tym sezonie nie zdobyły ani jednego punktu do ligowej tabeli.

Przed spotkaniem wiadomym było, że faworytem do zwycięstwa jest zespół gospodarzy, który do meczu przystępował zaledwie z jedną porażką w pięciu rozegranych kolejkach. Dodatkowym utrudnieniem dla LUK-u była niemożność występu libero - Pauliny Kłuś, w której to kontrakcie znajduje się zapis, na mocy jakiego nie mogła wystąpić przeciw jarosławiankom.

Pierwszy set toczył się pod kontrolą gospodyń. Ostatecznie padł ich łupem 25-22. Kolejna odsłona również zakończyłą się triumfem SAN-Pajdy. Wydawało się, że mecz zmierza ku końcowi. Jednak w czwartej partii chwilę słabości rywalek wykorzystały ambitnie walczące lubliniaki i to one był górą 19-25. Mimo tego, ostatnie słowo należało do gospodyń, które pewnie zwyciężając kolejnego seta 25-14 zapewniły sobie zwycięstwo za trzy punkty.

Po sześciu kolejkach podopieczne trenera Jacka Rutkowskiego zajmują szóste miejsce w tabeli 2. Ligi Siatkówki Kobiet.

W kolejnym spotkaniu, które już w najbliższą środę lublinianki podejmą we własnej hali Pogoń Proszowice

LUK AZS UMCS Lublin - MKS SAN-Pajda Jarosław 3-1 (25-22, 25-19, 19-25, 25-14)

LUK AZS UMCS Lublin: Magdalena Bogusz, Dominika Wawerska, Sylwia Obszyńska, Natalia Gieroba, Adrianna Nejkauf, Dorota Matacz, Zuzanna Urbańska, Aleksandra Krzyżak, Paulina Konop, Paulina Bryła, Wiktoria Kowalska, Katarzyna Bogdańska.